Derby w Polkowicach, ciekawie w Gorzowie Wlkp.

W 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet dojdzie do pierwszych w tyms ezonie derbów, pomiędzy drużynami z Polkowic i Wrocławia. Do Gdyni przyjedzie wzmocniony w ostatnich dniach AZS UMCS, który nie stoi na straconej pozycji w starciu z VBW Arką. Transmisja na Emocje.TV

VBW Arka Gdynia – Polski Cukier AZS UMCS Lublin
10.12.2022 18:00

Bardzo ciężkie zadanie czeka VBW Arkę, która zmierzy się z coraz lepiej grającą drużyną z Lublina. Gospodynie kilka dni temu wypuściły w drugiej połowie (prowadząc 16 punktami), wygraną w EuroCup z Ormansporem. Momentami tragiczna gra w drugiej połowie, może trochę niepokoić przed kolejnym starciem z silnym rywalem. Jeśli chodzi o AZS UMCS, to zmiany kadrowe jakie zaszły w ostatnich dniach póki co wychodzą na duży plus. Do zespołu doszła Katarina Zec oraz z… VBW Arki Tetiana Yurkevichus, która w ostatnim meczu EuroCup rzuciła 12 punktów i zebrała 12 piłek. Niekwestionowaną liderką jest Natasha Mack, notująca średnio 19,6pkt/m oraz 12,6zb/m. Dobrze w drużynę wprowadziła się również pozyskana z Basket 25 – Sparkle Taylor.

BC Polkowice – 1KS Ślęza Wrocław
10.12.2022 20:00

Pierwsze w tym sezonie derby pomiędzy drużynami z Polkowic i Wrocławia, rozegrane zostaną na terenie aktualnych mistrzyń Polski. Faworytem spotkania są „Pomarańczowe”, które mają za sobą znakomity finisz w euroligowym starciu z drużyną z Walencji. Stephanie Mavunga ponownie może liczyć na Erice Wheeler, co stwarza przed tym duetem ogromne możliwości w starciach z kolejnymi rywalami. Jeśli chodzi o Ślęzę, to dużo większa ilość zawodniczek musi włączyć się w zdobywanie punktów – gdyż osamotniona w ataku Stephanie Jones, to za mało choćby na zespół z Polkowic.

Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz – Enea AZS Politechnika Poznań
11.12.2022 18:00

Jeszcze kilka dni temu, faworytem tego spotkania byłaby drużyna z Bydgoszczy. Teraz jednak jest zupełnie odwrotnie i nic póki co nie wskazuje w tym pojedynku na niespodziankę. Grający wyłącznie w polskim składzie Basket 25, szczególnie duże problemy będzie miał pod tablicami. Maya Dodson (13,3pkt/m, 10,1zb/m) oraz Daria Marciniak (9,4pkt/m, 5,3zb/m), będą miały tym razem ułatwione zdanie by osiągnąć być może najlepsze zdobycze w tym sezonie.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – MB Zagłębie Sosnowiec
11.12.2022 18:00

Niepokonany w tym sezonie zespół z Gorzowa Wlkp., czeka bardzo ciekawe spotkanie z „czarnym koniem” EBLK czyli Zagłębiem. Drużyna z Sosnowca gra bardzo dobrze, a dzieje się to przez grę głównie trzech zawodniczek – Jessicy January, Batabe Zempare oraz Quinn Urbaniak-Dornstauder. Prawdziwym generałem jest January, która potrafi bardzo dobrze zagrać z dużo wyżej notowanymi rywalami. Prawdziwy test-mecz czeka natomiast „dwie wieże” – Zempare oraz Urbaniak-Dornstauder. Jeśli chodzi o gospodynie, to sytuacja w zespole jest bardzo dobra. Nie popsuła jej nawet ostatnia minimalna wyjazdowa porażka z silnym Galatasaray Stambuł. Liderka drużyny jest Alanna Smith, która w ataku może liczyć na Lindsay Allen oraz coraz lepiej grająca Zoe Wadoux.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet