17. kolejka – gramy w Gorzowie Wlkp. i Bydgoszczy

W 17. kolejce planowo odbędą się tylko dwa mecze – w Gorzowie Wlkp. gospodynie podejmą Energe Toruń, a do Bydgoszczy zawita CTL Zagłębie Sosnowiec. Pozostałe spotkania zostały przełożone na inne terminy.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – Energa Toruń
22.01.2022 18:00
TRANSMISJA NA InStat TV

Do Gorzowa Wlkp. przyjeżdża mająca za sobą bolesną porażkę w ostatniej kolejce z zespołem GTK – toruńska Energa. Wygrana w Gdyni mogła zapewnić utrzymanie w ekstraklasie, a tak to… w dalszym ciągu (kto spadnie) jest sprawą otwartą. Wyraźnym faworytem starcia jest zespół prowadzony przez trenera Dariusza Maciejewskiego, który ma zawodniczki mogące zdominować każdą strefę parkietu. Stephanie Jones, Borislava Hristova kontra Tyler Scaife, Quinntavia Bennett na obwodzie, a pod tablicami Courtney Hurt i Kseniia Tikhonenko kontra Łucja Grzenkowicz oraz Oumoul Sarr – to najciekawsze pojedynki na sobotni wieczór w klimatycznej hali w Gorzowie Wlkp.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz – CTL Zagłębie Sosnowiec
22.01.2022 18:30
TRANSMISJA NA InStat TV

W Bydgoszczy natomiast do gry wrócą, mające dłuższą przerwę koszykarki Zagłębia Sosnowiec. Spotkanie może być bardzo zacięte, gdyż gospodynie ponownie muszą sobie radzić bez jednej z liderek – Janeesy Jeffery (kontuzja w ostatnim meczu). Jeśli jednak mowa o brakach, to pytanie brzmi – czy w zespole z południa Polski zagra Nina Bogicevic i Aisah Sutherland? Jeśli tak, to przyjezdne nie stoją na straconej pozycji i mogą śmiało pokusić się o zwycięstwo. Basket 25 największą przewagę będzie miał jednak w „pomalowanym” gdzie trener Jordi Aragones nie będzie za bardzo miał kim walczyć z Laurą Miskieniene oraz Jillian Alleyne.

GTK Gdynia – BC Polkowice (przełożony)
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań (przełożony)
1KS Ślęza Wrocław – VBW Arka Gdynia (przełożony)

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet