Pierwszy mecz w Toruniu, przyjeżdża GTK

To będzie pierwszy mecz Energa Basket Ligi w Toruniu w tym sezonie – Twarde Pierniki zagrają z GTK Gliwice. Transmisja w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zespół z Torunia zaskoczył na początku rozgrywek – pokonał Trefla Sopot i WKS Śląsk Wrocław, chociaż jednocześnie musiał uznać wyższość Legii Warszawa. GTK z kolei dość wyraźnie przegrało swoje dwa pierwsze spotkania, ale w końcu się przełamało. Trójka Matta Williamsa dała im wygraną nad zespołem ze stolicy.

Liderem zespołu trenera Roberta Witki jest Jabarie Hinds, król strzelców EBL z poprzedniego sezonu. To gracz nastawiony na zdobywanie punktów, chociaż w ekipie z Gliwic musi też bardziej dbać o rozgrywanie. Teraz jego bezpośrednim rywalem będzie Maurice Watson, drugi podający rozgrywek ze średnią 8,7 asysty na mecz. Amerykanin sam również dobrze czuje się w ofensywie, więc ten pojedynek zapowiada się świetnie!

To może być ważny mecz dla Keyshawna Wooda, który wypromował się w Toruniu, a teraz ma być ważną opcją w ataku GTK. Jak poradzi sobie z Jamesem Eadsem? Kluczowe mogą okazać się także starcia wysokich graczy – przede wszystkim Aarona Cela z Filipem Putem oraz Trevora Thompsona z Adamem Ramstedtem.

Początek spotkania Twarde Pierniki Toruń – GTK Gliwice w piątek o 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki