Derby Anwil – Enea Abramczyk Astoria w Polsat Sport Extra

Derby województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze! W sobotę o godz. 17:30 niepokonany dotychczas Anwil Włocławek podejmie Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz. Transmisja w Polsat Sport Extra.

Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza od początku sezonu zaskakuje! Pokonał już przecież Polski Cukier Pszczółkę Start, później Enea Zastal, a ostatnio Arged BM Stal na wyjeździe! Enea Abramczyk Astoria z kolei na razie musiała uznać wyższość drużyn z Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia, wygrywając tylko z Asseco Arką Gdynia.

Bardzo ciekawie zapowiadają się starcia w polu trzech sekund. Klavs Cavars wyrasta na czołowego zbierającego całej Energa Basket Ligi (średnio 12,3 na mecz), a nieźle wspiera go także mierzący aż 213 cm wzrostu Markus Loncar. W Anwilu coraz lepiej prezentuje się z kolei Kavell Bigby-Williams, który potrafi zagrać niezwykle efektownie. Kontuzji doznał jednak Szymon Szewczyk, a to oznacza, że większe wsparcie na pozycji nr 5 musi pójść od Alexa Olesinskiego oraz Luke’a Petraska.

Liderem włocławskiego zespołu jest Kyndall Dykes – Amerykanin gra bardzo wszechstronnie, a jednocześnie angażuje pozostałych graczy do walki na parkiecie. Ciekawe jak teraz poradzi sobie w starciu z Michałem Chylińskim. Ważne mogą okazać się także pojedynki Kamila Łączyńskiego z Dominykasem Domarkasem oraz rywalizacja strzelców: Jonaha Mathewsa i Paula Jorgensena.

Początek spotkania Anwil Włocławek – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz w sobotę o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki