Dogrywka i wygrana Enea AZS Poznań nad Ślęzą Wrocław

Seria 13:0 drużyny z Wrocławia dała dogrywkę i pozwoliła w dalszym ciągu walczyć o zwycięstwo, jednak w dodatkowym czasie gry zwycięstwo gospodyniom dała najlepsza w dniu dzisiejszym na parkiecie G’mrice Davis (29 punktów, 16 zbiórek).

Enea AZS Poznań – Ślęza Wrocław 81:80 dog. (28:23, 15:14, 19:17, 12:20, 7:6)

Poznań: Davis 29, Popović 14, Brown 13, Adamowicz 11, Bogićević 5, Banaszak 4, Marciniak 3, Parzeńska 2
Wrocław: Jones 30, Jakubiuk 18, Sutton 17, Dedić 5, Dudasova 5, Dobrowolska 3, Tyszkiewicz 2

Po zmianie stron Ślęza próbowała niwelować przewagę, jednak zbyt często myliła się m.in. Sutton, Jakubiuk czy też Jones. W odpowiedzi natomiast punktować zaczęła nawet Bogićević, po której to punktach w 33 minucie było (66:54). W kolejnych akcjach dwa razy za trzy punkty z rzędu trafiła Julia Adamowicz i na tablicy wyników było już (74:61). Przyjezdne w ostatnich minutach próbowały wrócić do gry, co za sprawą serii (12:0) się udało.

Trafienie Jakubiuk na 13 sekund przed końcową syreną dało wynik (74:73) i wszystko było jeszcze możliwe. Zwłaszcza, że dwukrotnie z linii rzutów wolnych pomyliła się G’mrice Davis, a piłkę zabrała Jones. W ostatnich sekundach tylko raz z linii rzutów wolnych trafiła Sutton i trzeba było szykować się na dogrywkę.

W dogrywce seria zbiórek w ataku po niecelnych rzutach za trzy punkty oraz punkty Davis, dały wygraną (81:80). To właśnie skrzydłowa była nie tylko bohaterką swojego zespołu ale również liderką w dzisiejszym meczu (29 punktów, 16 zbiórek). Jovana Popović dodała uzbierała 14 punktów oraz 7 asyst, a Tiffany Brown dodała 13 „oczek”. W zespole Ślęzy 28 punktów i 11 zbiórek uzbierała Stephanie Jones.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet