„Pszczółka” wygrywa w Gdańsku

Lubelska „Pszczółka” pokonała w Gdańsku DGT AZS Politechnikę, co było dziewiątym zwycięstwem w obecnym sezonie. Drużynę do wygranej poprowadziła Ilaria Milazzo, która uzbierała 14 punktów, 10 zbiórek oraz 5 asyst.

DGT AZS Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)

Gdańsk: Davis 20, Hamblin 14 (16zb), Pyka 10, Ossowska 10, Śćekić 8, Bujniak 5, Rymarenko 2, Strzelczyk 1
Lublin: Fassina 16, O’Neill 15, Milazzo 14 (10zb), Bertsch 13, Pavel 6, Niedźwiedzka 6, Poboży 4, Sklepowicz 3

Wyrównana i pełna walki była pierwsza połowa meczu w Gdańsku, po której to na 5 – punktowym prowadzeniu były przyjezdne z Lublina. Początkowe minuty meczu grane były pod dyktando zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka, który 5 minutach prowadził (14:7). DGT AZS jednak jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty, nie tylko odrobił straty ale również wyszedł na prowadzenie (21:18). W drugiej kwarcie oba zespoły grały kosz za kosz, aż do ostatniej minuty. Wtedy to skuteczność była po stronie przyjezdnych (Morgan Bertsch oraz Jennifer O’Neill).

Po zmianie stron wygrany przez AZS UMCS fragment (5:0) powiększył przewagę i pozwolił na kontrolowanie spotkania. Gospodynie głównie za sprawą trafień Jazmine Davis oraz Ruth Hamblin starały się wracać do gry, jednak do końcowej syreny nie udało się tego zrealizować. Po stronie drużyny z Lublina, bardzo ważne trafienia w ostatniej kwarcie zanotowały zarówno Jennifer O’Neill oraz dość dobrze radząca sobie z Hamblin – Morgan Bertsch.

Aż cztery zawodniczki z talii Krzysztofa Szewczyka rzuciły dwucyfrową liczbę punktów – Marina Fassina (16), Jennifer O’Neill (15), Ilaria Milazzio (14) oraz Morgan Bertsch (13). W drużynie z Gdańska liderką była Jazmine Davis (20 punktów, 9 asyst), a double – double „ustrzeliła” Ruth Hamblin (14 punktów, 16 zbiórek).

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet