Ciekawie w 16. kolejce – Ślęza zagra w Poznaniu, a „Pszczółka” na Pomorzu

W kolejnych meczach 16. kolejki ciekawie zapowiadają się spotkania w Gdańsku (sobota, godz. 13:00), gdzie DGT AZS Politechnika Gdańska podejmie lubelską „Pszczółkę” oraz w Poznaniu (niedziela, godz. 18:00) pomiędzy Enea AZS Poznań – 1KS Ślęza Wrocław.

DGT AZS Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, sobota, godz. 13:00 TRANSMISJA W TVCOM

Do ciekawego starcia dojdzie w Gdańsku, gdzie walcząca o jak najwyższe miejsce przed fazą play-off Politechnika Gdańska zmierzy się z lubelską “Pszczółką”. Przyjezdne w minionej kolejce po 45 minutach zaciętej gry, mogły cieszyć się z wygranej nad PSI Enea Gorzów Wielkopolski. Czy w meczu z zespołem z Pomorza, będzie podobnie? Wszystko będzie zależeć od tego, jak spisze się Morgan Bertsch oraz Marina Fassina, która kilka dni temu pokazała na co ją stać. W zatrzymaniu Bertsch DGT AZS politechnika Gdańska będzie przede wszystkim liczyć na Ruth Hamblin, która dobre mecze przeplata tymi słabszymi. Duża odpowiedzialność będzie również po stronie Jazmine Davis, która nie tylko jest odpowiedzialna za zdobywanie punktów ale także za szybkie dzielenie się piłką. Jeśli to wychodzi – o końcowy wynik w Gdańsku rzadko się martwią.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – CTL Zagłębie Sosnowiec, sobota, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

Zespół trenera Dariusza Maciejewskiego do spotkania z beniaminkiem z Sosnowca, podchodzi po dwóch minimalnych porażkach z “Pszczółką” oraz CCC Polkowice. W obu tych meczach o porażkach zadecydowały błędy oraz zbyt duża nerwowość w oddawaniu decydujących rzutów. Czy tak będzie również w meczu z Zagłębiem? Wydaje się, że wszystko powinno zostać już opanowane i być może ten mecz będzie przełomem – do lepszej gry i walki o podium sezonu zasadniczego. Aby tak się stało będzie trzeba po pierwsze zatrzymać Sydney Wallace oraz Jessice January. Ważna będzie także postawa Megan Gustafson i Cheridene Green w walce z Tori Jarosz i Oumou Toure.

CCC Polkowice – GTK Gdynia, sobota, godz. 19:00 TRANSMISJA W TVCOM

“Pomarańczowe” po bardzo dobrej ostatniej kwarcie i odrobieniu 10 – punktowej straty, pokonały zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Teraz przyszedł czas na mecz z ostatnią w tabeli i wciąż pozostającą bez zwycięstwa GTK Gdynią. Tutaj niespodzianki nie powinno być, nawet gdy dużo więcej minut dostaną zmienniczki w CCC. Szeroka rotacja nie będzie tutaj zaskoczeniem, gdyż przez trenerem Karolem Kowalewskim i zespołem z Polkowic kolejne bardzo ważne mecze (w Poznaniu oraz we Wrocławiu).

Enea AZS Poznań – 1KS Ślęza Wrocław, niedziela, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

Czy Ślęza Wrocław powtórzy “genialny” mecz z Gdyni i w takim samym stylu pokona poznański Enea AZS? Z całą pewnością będzie o to bardzo ciężko, jednak w Gdyni zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze drużyny z Wrocławia niż do tej pory. Spotkanie to będzie także bardzo ważne w kontekście walki o awans do fazy play – off. Pytanie jednak brzmi, czy w żółto-czerwonych barwach na parkiecie pojawi się Alesia Sutton? Jeśli tak, to możliwości szczególnie w ataku gości znacznie rosną.

W przeciwnym wypadku “mózg” zespołu z Poznania, jakim na parkiecie jest Tiffany Brown oraz skuteczność Jovany Popović – może zaważyć nie tylko na zwycięstwie ale także na odrobieniu 5 – punktowej straty z pierwszego spotkania. Ciekawie będzie pod tablicami, gdzie G’mrice Davis walczyć będzie z Niną Dedić – a to właśnie walka w “pomalowanym” może być decydująca.

Mecz VBW Arka Gdynia – Energa Toruń, rozegrany został 13 stycznia br. (94:57).

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet