VBW Arka zagra z Energą Toruń

W meczu 16. kolejki w Gdyni, VBW Arka podejmie będącą na przedostatnim miejscu toruńską Energę (godz. 18:00). Czy drużyna trenera Gundarsa Vetry, podtrzyma serię 13 meczów bez porażki w obecnym sezonie?

VBW Arka Gdynia – Energa Toruń, środa, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

Do Gdyni przyjeżdża Energa Toruń, która w obecnym sezonie gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. Kłopoty kadrowe z początku sezonu, są już mniej więcej opanowane – lecz czy pozwoli to sprawienie kolejnej niespodzianki, jak choćby ta z wygranego meczu z wrocławską Ślęzą? W ostatnim meczu z KS Basket 25 Bydgoszcz widoczne były dwie liderki Briahanna Jackson oraz Sarah Sagerer, jednak aby myśleć o zwycięstwie było to zdecydowanie za mało. Na parkiecie zabrakło kontuzjowanej Kirby Burholder, która jednak może pojawi się w meczu z VBW Arką.

To jednak może być za mało, aby walczyć z gospodyniami. Przede wszystkim trener Gundars Vetra będzie liczył na skuteczność zza linii 6,75 Marissy Kastanek, Alice Kunek, Barbory Balintovaj czy też Angeliki Slamovej. Dużą przewagę drużyna z Gdyni będzie miała pod tablicami, gdzie Laura Miskiniene, Sonja Greinacher czy też Artemis Spanou nie będą miały godnych rywalek.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet