MKS zaskoczy Enea Zastal? Transmisja w Polsat Sport Extra

MKS Dąbrowa Górnicza będzie chciał zaskoczyć lidera tabeli Energa Basket Ligi, Enea Zastal BC Zielona Góra! Transmisja w czwartek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zespół trenera Alessandro Magro miał sporo czasu na przygotowania do tego meczu – a w jedynym swoim spotkaniu w 2021 roku pokonał Enea Astorię Bydgoszcz. Ekipa z Zielonej Góry z kolei ma zdecydowanie mniej przerw w grze, a niedawno po wyrównanym spotkaniu okazała się lepsza od Polskiego Cukru Toruń.

Lee Moore to z pewnością lider MKS. Świetny strzelec, a do tego zawodnik, który potrafi zagrać wszechstronnie i zauważyć lepiej ustawionych kolegów. Dodatkowo, Amerykanin jest najlepszy we wskaźnika eval w całej Energa Basket Lidze – średnio 22,1 na mecz. Za jego zatrzymanie może być odpowiedzialny Marcel Ponitka, który słynie z twardej obrony, chociaż kibice z pewnością liczą również na ofensywne pojedynki z rewelacyjnym Iffe Lundbergiem.

W ekipie trenera Żana Tabaka warto zwrócić uwagę również na Geoffreya Groselle’a, czołowego środkowego EBL. Teraz jego rywalem będzie przede wszystkim Milivoje Mijović, chociaż do gry wróci być może także Malcolm Rhett. Ciekawe również jak przeciwko Łukaszowi Koszarkowi zaprezentuje się Andy Mazurczak.

Transmisja spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra w czwartek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki