Przełamanie Ślęzy w Gdyni

Ślęza Wrocław przerwała serię ośmiu meczów bez zwycięstwa, wysoko pokonując na wyjeździe GTK Gdynię 109:59. Drużyna z Wrocławia trafiła aż 15 razy zza linii 6,75, a osiem takich trafień było dziełem Julii Tyszkiewicz.

GTK Gdynia – Ślęza Wrocław 59:109 (16:21, 16:26, 16:31, 11:31)

Gdynia: Marcinkowska 19, Szymkiewicz 9, Niemojewska 6, Borkowska 6, Żytkowska 5, Stefańczykk 4, Rudzka 2, Bazan 2
Wrocław: Tyszkiewicz 26 (8×3), Dudasova 21 (14as), Jones 19, Jakubiuk 14, Dedić 13, Dobrowolska 7, Puter 7, Poleszak 2

Julia Tyszkiewicz zdobywając 26 punktów i trafiając aż 8/11 za trzy, poprowadziła Ślęzę do bardzo ważnego zwycięstwa nad gdyńskim GTK. Przyjezdne na parkiecie dominowały od samego początku, prowadząc po 20 minutach gry już (47:32).

Po zmianie stron przewaga drużyny trenera Arkadiusza Rusina jeszcze bardziej się powiększała, a główną bronią drużyny były w dniu dzisiejszym rzuty zza linii 6,75 – 15/23! Przyjezdne drugie 20 minut wygrały (62:27), grając w całym spotkaniu na 67% skuteczności.

W drużynie z Wrocławia nie zagrała Alesia Sutton, gdzie pod jej nieobecność sprawy w swoje ręce wzięła Nikola Dudasova (21 punktów, 14 asyst oraz 9 zbiórek). U rywalek natomiast 19 „oczek” rzuciła Marta Marcinkowska, a kolejną punktującą była dopiero Magdalena Szymkiewicz – 9.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet