“Nowy” Anwil gra z Kingiem z Lampe w składzie! Transmisja w Polsat Sport News

To będzie jedno z najciekawszych spotkań w tej kolejce Energa Basket Ligi! Anwil Włocławek z trenerem Przemysławem Frasunkiewiczem podejmie Kinga Szczecin z Maciejem Lampe w składzie! Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport News.

Trener Przemysław Frasunkiewicz debiutancki mecz w Anwilu ma już za sobą – w środę grał w Sopocie z Treflem. Do drużyny ma dołączyć jeszcze niezwykle doświadczony Curtis Jerrells, ale w tym spotkaniu rozgrywający może jeszcze nie zagrać. King rozpoczął transferową ofensywę od trenera Jesusa Ramireza, a ostatnio zdecydował się na podpisanie kontraktu z Maciejem Lampe! Zespół ma wzmocnić jeszcze Amerykanin Zach Thomas.

I to właśnie ewentualny występ Macieja Lampego może być najciekawszą historią tego starcia. Doświadczony były reprezentant Polski nigdy nie grał w polskiej ekstraklasie, ale za to był czołowym zawodnikiem właściwie wszędzie, gdzie się tylko pojawiał. W Energa Basket Lidze może pokazać po raz kolejny swoje ogromne umiejętności! W tym spotkaniu będą starali się go zatrzymać zarówno atletyczny Shawn Jones, jak i świetny technicznie Ivica Radić.

Gwiazdą Anwilu jest oczywiście Ivan Almeida, który na parkiecie może robić wszystko – zdobywać punkty, asystowywać, zbierać, trafiać w kluczowych momentach. Za jego zatrzymanie może być odpowiedzialny Cleveland Melvin – Amerykanina również stać na efektowną grę. Ciekawe także, czy zespół z Włocławka znajdzie sposób na zatrzymanie bardzo silnego zestawu rozgrywających: Jakub Schenk, Dustin Ware i Tookie Brown. Czy Andrzej Pluta i Rotnei Clarke poradzą sobie z tymi zawodnikami?

Transmisja spotkania Anwil Włocławek – King Szczecin w sobotę od 17:30 w Polsat Sport News.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki