Derby Enea Astoria – Polski Cukier w Polsat Sport Extra

W piątek od 17:30 Polsat Sport Extra pokaże bardzo ciekawe spotkanie derbowe w Energa Basket Lidze: Enea Astoria Bydgoszcz zagra z Polskim Cukrem Toruń!

Zespół trenera Artura Gronka musiał ostatnio uznać wyższość MKS Dąbrowa Górnicza, a w dodatku z powodu kontuzji stracił do końca sezonu środkowego Łukasza Frąckiewicza. Polski Cukier z kolei pewnie pokonał HydroTrucka Radom, kontrolując mecz od początku do końca.

Teraz pod koszami w Enea Astorii najwięcej będzie zależało od pozyskanego wcześniej Adriana Boguckiego. 21-letni podkoszowy dostanie teraz więcej minut i odpowiedzialności – zobaczymy jak z tego skorzysta. Teraz nie będzie miał łatwego zadania, bo czekają go pojedynki zarówno z doświadczonym Damianem Kuligiem, jak i atletycznym Carltonem Braggiem.

Liderem bydgoskiego zespołu jest Corey Sanders, który miał co prawda ostatnio słabsze momenty, ale z pewnością stać go na wielkie występy, szczególnie w ofensywie. Ciekawe jak zagra przeciwko Obiemu Trotterowi, który doskonale czuje się w EBL. Ważne może okazać się również to, czy Aaron Cel zdobędzie więcej punktów od Tomislava Gabricia.

Transmisja spotkania Enea Astoria Bydgoszcz – Polski Cukier Toruń w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki