Kolejne emocje w EBL!

Od soboty zapraszamy na kolejne emocje z Energa Basket Ligą! Do poniedziałku w sportowych stacjach Polsatu i w serwisie Emocje.TV zobaczymy sześć spotkań.

 

Pszczółka Start Lublin – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Zapowiedź: Lublinianie ostatnio są w bardzo dobrej formie, ale również Arged BMSlam Stal gra świetnie – z trenerem Igorem Miliciciem ciągle jest niepokonana. Pszczółka Start ma problem z podkoszowymi, więc coraz więcej będzie zależało od Romana Szymańskiego. Jak poradzi sobie z Josipem Sobinem? Bardzo ważne może okazać się również starcie rozgrywających – Kamil Łączyński kontra Taurean Green. Czy Jakub Garbacz zdobędzie więcej punktów od Mateusza Dziemby?

 

Asseco Arka Gdynia – WKS Śląsk Wrocław

Termin: niedziela, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gdynianie mają ostatnio spore problemy z kontuzjami, chociaż powrót do gry Krzysztofa Szubargi z pewnością pomoże w najbliższych spotkaniach. Zespół z Wrocławia ma spore ambicje i będzie chciał walczyć o czołowe lokaty, więc kolejne zwycięstwo będzie bardzo ważne. Ciekawe jak pod koszami z doświadczonym Adamem Hrycaniukiem poradzi sobie Aleksander Dziewa, który ciągle czeka na debiut w kadrze. Asseco Arka musi uważać także na strzelców – Kyle’a Gibsona i Elijaha Stewarta.

 

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Astoria Bydgoszcz

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Zapowiedź: Dąbrowianie grali ostatnio bez Malcolma Rhetta, ale mimo to pokonali Polski Cukier Toruń. Enea Astoria z kolei musiała uznać wyższość Kinga Szczecin. Liderem zespołu z Bydgoszczy jest niesamowity w ataku Corey Sanders – czy Andy Mazurczak i Lee Moore będą w stanie pokazać się lepiej od niego? Zespół trenera Artura Gronka będzie starał się wykorzystać swój duet podkoszowych: Łukasz Frąckiewicz – Adrian Bogucki. Jak z nimi poradzą sobie Milivoje Mijović i Jakub Motylewski?

 

GTK Gliwice – Zastal Enea BC Zielona Góra (18. kolejka)

Termin: niedziela, godz. 18:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gliwiczanie mają problemy pod koszami (sporo tu zależy od Szymona Szewczyka), co też przekłada się na ostatnie wyniki. Zastal Enea ciągle imponuje formą i jest poza zasięgiem wielu ekip w EBL. Na pewno warto będzie przyglądać pojedynkowi “jedynek” – Josh Perkins sprawdzi możliwości Iffe Lundberga. Z kolei Shannon Bogues oraz Terry Henderson będą starali się zagrać lepiej od Krisa Richarda oraz Marcela Ponitki. Czy kluczowe może być starcie Jordona Varnado z Janisem Berzinsem?

 

Polpharma Starogard Gd. – Trefl Sopot

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Starogardzianie nie poradzili sobie ostatnio z Pszczółką Startem, a teraz pora na kolejne wyzwanie – mecz z Treflem, który niedawno pokonał w derbach Asseco Arkę. James Washington przetestuje umiejętności Łukasza Kolendy – tę rywalizację warto obserwować! Polpharma pod koszami ma ciekawy i dobrze się uzupełniający duet Joe Furstinger – Peter Olisemeka. Czy ci zawodnicy będą w stanie zagrozić Dominikowi Olejniczakowi i Pawłowi Leończykowi?

 

Polski Cukier Toruń – HydroTruck Radom

Termin: poniedziałek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Zapowiedź: Torunianie nie prezentowali ostatnio najlepszej obrony, a to przyniosło porażkę z MKS Dąbrowa Górnicza. HydroTruck z kolei przegrał we własnej hali z Arged BMSlam Stalą. Polski Cukier jak zwykle powinien stawiać na reprezentantów Polski – Aarona Cela i Damiana Kuliga. Czy Brett Prahl i Danilo Ostojić będą im w stanie zagrozić? Kluczowy może okazać się pojedynek Obiego Trottera z Jabarie Hindsem – szczególnie ten drugi gracz decyduje o jakości gry swojego zespołu.

 

 

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki