Tuż po świętach derby Gdyni

W niedzielę 27 grudnia odbędzie się derbowe spotkanie pomiędzy VBW Arką a GTK, gdzie śmiało można powiedzieć o tym meczu – „spotkanie Dawida z Goliatem”. Derby będzie można zobaczyć na platformie www.tvcom.pl

VBW Arka Gdynia – GTK Gdynia, niedziela, godz. 17:00 TRANSMISJA W TVCOM

W pierwszym derbowym spotkaniu pomiędzy drużynami z Gdyni, lepsze były koszykarki VBW Arki – wygrywając (101:55). Różnica klas między drużynami jest ogromna, jednak z meczu na mecz cała drużyna GTK nabiera jakże potrzebnego doświadczenia mającego dać pierwszą wygraną w historii na parkietach ekstraklasowych. Czy będzie to w meczu z Arką? Raczej nie, gdyż nawet mimo długiej przerwy spowodowanej zakażeniami COVID-19, zespół prowadzony przez trenera Vetrę jest bardzo mocny.

Sytuacja w tabeli
VBW Arka z bilansem 8/0 zajmuje 2. miejsce w tabeli, tuż za lubelską „Pszczółką” (7/3). Na przeciwległym ligowym biegunie jest GTK Gdynia, która zajmuje ostatnie miejsce z bilansem (0/11).

Kluczowe zawodniczki

W Arce prym wiedzie Alice Kunek, która rzuca średnio (17,0pkt/m) i notuje (4,5zb/m) oraz (3,6as/m). Jest także Laura Miskiniene, która w każdym z rozegranych spotkań zanotowała do tej pory double – double i zapisuje na swoim koncie (15,0okt/m oraz 12,9zb/m).

Po drugiej stronie bardzo dobrze gra Marta Marcinkowska (12,4pkt/m), a coraz lepiej radzi sobie Justyna Rudzka (9,8pkt/m) i Alicja Żytkowska (8,0pkt/m). W zespole prowadzonym przez Jelene Skerovic, dobrze gra również Julia Niemojewska (8,5pkt/m) oraz Kamila Borkowska (7,2pkt/m, 4,8zb/m).

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet