Derby Pomorza w Gdyni

W jedynym meczu 13. kolejki rozegranym przed świętami GTK Gdynia oraz DGT AZS Politechnika Gdańska zmierzą się w derbach Pomorza. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości – 86:67, czy tak będzie również w rewanżu?

GTK Gdynia – DGT AZS Politechnika Gdańska, poniedziałek, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

W Gdyni o wygraną powalczy GTK, a rywalem będzie zajmująca 7. Miejsce w ligowej tabeli DGT AZS Politechnika Gdańska. Gospodynie do rundy rewanżowej przystępują z serią 10 porażek, której nie udało się przerwać w ubiegły weekend w meczu z Energą Toruń. Wygrana wymknęła się z rąk w ostatnich sekundach, mimo dość dobrej postawy całego zespołu w pierwszych 20 minutach meczu.

Coraz lepsza gra GTK wynika z dobrej dyspozycji Marty Marcinkowskiej (12,1pkt/m) oraz Julii Niemojewskiej (9,1pkt/m, 6,0as/m). Czy jednak w starciu z zespołem z Gdańska, to wystarczy? DGT AZS nie przypadkiem zajmuje miejsce premiowane awansem do fazy play – off. Ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem nad Enea AZS Poznań, gdzie po raz kolejny bardzo dobrze zagrała Jazmine Davis (17,4pkt/m, 6,0as/m) oraz wysoka Ruth Hamblin (10,8pkt/m, 8,0zb/m). Drużyna prowadzona przez Jelene Skerovic aby myśleć o zwycięstwie będzie musiał najpierw skupić się na zatrzymaniu tych dwóch zawodniczek, ale to nie wszystko… gdyż jest jeszcze Kateryna Rymarenko, Jowita Ossowska, Martyna Koc czy też Maja Scekić.

Pozostałe mecze 13. kolejki:
27.12.2020 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – KS Basket 25 Bydgoszcz
27.12.2020 Energa Toruń – 1KS Ślęza Wrocław
30.12.2020 CTL Zagłębie Sosnowiec – CCC Polkowice
17.02.2021 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – VBW Arka Gdynia

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet