Nowe wyzwanie Milicicia! Arged BMSlam Stal gra z Asseco Arką

Spotkanie Arged BMSlam Stali z Asseco Arką Gdynia będzie debiutem Igora Milicicia w roli trenera zespołu z Ostrowa Wlkp.! Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Arged BMSlam Stal w końcu “odczarowała” nową Arenę Ostrów i pokonała Anwil Włocławek. W tym spotkaniu trenerem był dotychczasowy asystent – Andrzej Urban, ale już od najbliższego meczu zespół czeka rewolucja, bo szkoleniowcem został świetnie znany w Polsce Igor Milicić. Jego pierwszym rywalem będzie Asseco Arka, która niedawno nie poradziła sobie na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.

W zespole z Gdyni nie gra ostatnio Krzysztof Szubarga, co jest sporym problemem dla tej ekipy. Za rozegranie są odpowiedzialni Mateusz Kaszowski i Igor Wadowski, ale widać też, że coraz częściej piłkę w rękach ma Przemysław Żołnierewicz. Teraz będą musieli poradzić sobie z bardzo doświadczonym Taureanem Greenem, który po słabszym początku sezonu z meczu na mecz prezentuje się lepiej i staje się jednym z liderów.

To z pewnością ważne spotkanie dla Jakuba Garbacza, byłego gracza Asseco Arki. Rzucający w obecnych rozgrywkach jest świetny, a zespół może liczyć nie tylko na jego trójki, ale też na efektowne wejścia pod kosz. Warto będzie się przyglądać także strefie podkoszowej – tam Josip Sobin będzie się starał udowodnić wyższość nad Adamem Hrycaniukiem. Czy Bartłomiej Wołoszyn zatrzyma Armaniego Moore’a?

Transmisja spotkania Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – Asseco Arka Gdynia w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki