Mistrzowie podejmują WKS Śląsk. Zobacz w Polsat Sport News

Zastal Enea BC Zielona Góra w czwartek zagra z bardzo dobrze radzącym sobie w tym sezonie Energa Basket Ligi WKS Śląskiem Wrocław. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport News.

Drużyna trenera Żana Tabaka jak zwykle ma za sobą bardzo pracowity tydzień. Najpierw w Energa Basket Lidze pokonała PGE Spójnię Stargard, a po kilku dniach poradziła sobie w Lidze VTB z BC Astana z Kazachstanu. WKS Śląsk z kolei musiał ostatnio uznać wyższość Enea Astorii Bydgoszcz, mimo że praktycznie przez 30 minut kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Jednym z najważniejszych graczy Zastalu Enei niezmiennie jest Gabriel Lundberg – to on potrafi trafiać kluczowe rzuty w meczu i wie, kiedy musi brać odpowiedzialność na siebie. Teraz będzie rywalizował przede wszystkim ze Strahinją Jovanoviciem, który znany jest ze swoich wejść na kosz i szybkości – to również obecnie najlepszy strzelec całej ekipy ze średnią 15,1 punktu na mecz.

Na pewno warto będzie też obserwować jak Aleksander Dziewa oraz Akos Keller poradzą sobie ze świetnym technicznie Geoffreyem Grosellem. Sporo w tym meczu może zależeć również od strzelców takich jak Kyle Gibson oraz Elijah Stewart. Czy okażą się lepsi od Krisa Richarda oraz Marcela Ponitki?

Początek transmisji spotkania Zastal Enea BC Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław w czwartek o 17:30 w Polsat Sport News.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki