Weekend z EBL. Zaczynamy rundę rewanżową!

Ruszamy z rundą rewanżową – od piątku do poniedziałku kolejne wielkie emocje z Energa Basket Ligą! Jak zwykle cztery spotkania będzie można zobaczyć w sportowych stacjach Polsatu, a pozostałe dostępne będą w serwisie Emocje.TV

 

MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał ostatnio z GTK Gliwice, natomiast King musiał uznać wyższość Legii Warszawa. W ekipie ze Szczecin przyszedł czas na zmiany – trenerem tej drużyny nie będzie już Łukasz Biela. Lee Moore kontra Dustin Ware – to może być kluczowe starcie w tym spotkaniu. Ważne będzie również to, czy Malcolm Rhett będzie w stanie zagrać lepiej niż Michael Fakuade oraz czy MKS znajdzie sposób na grę w polu trzech sekund przeciwko Adamowi Łapecie.

 

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Więcej o tym meczu

 

Polski Cukier Toruń – GTK Gliwice

Termin: piątek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Torunianie nie poradzili sobie niedawno na wyjeździe z WKS Śląskiem Wrocław, a GTK z kolei musiało uznać wyższość MKS Dąbrowa Górnicza. Na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji rozgrywających – Obie Trotter sprawdzi możliwości Josha Perkinsa. Wyzwaniem dla Polskiego Cukru będzie próba powstrzymania Jordona Varnado – czy uda się to Bartoszowi Diduszce? Gliwiczanie natomiast muszą uważać na strefę podkoszową rywali – Aaron Cel i Damian Kulig to czołowi zawodnicy w EBL.

 

Zastal Enea BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard (10. kolejka)

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Enea Astoria Bydgoszcz – WKS Śląsk Wrocław

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

HydroTruck Radom – Legia Warszawa

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: HydroTruck przegrał ostatnio na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia, natomiast Legia – mimo zmian w składzie – nadal wygrywa! Tym razem zespół z Warszawy pokonał Kinga Szczecin. Nickolas Neal (były gracz ekipy trenera Roberta Witki) oraz Lester Medford mają zastąpić Justina Bibbinsa i już w pierwszym meczu udowodnili, że będzie to możliwe! Do tego dochodzi jeszcze świetny Jamel Morris. Czy ci zawodnicy okażą się lepsi od Jabariego Hindsa, Dayona Griffina i Filipa Zegzuły?

 

Polpharma Starogard Gd. – Asseco Arka Gdynia

Termin: poniedziałek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki