Polpharma znowu zaskoczy? Mecz z Asseco Arką w Polsat Sport Extra

Czy Polpharma Starogard Gdański wygra drugi mecz z rzędu w Energa Basket Lidze? A może tym razem lepsza będzie Asseco Arka Gdynia? Transmisja w poniedziałek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zespół trenera Roberta Skibniewskiego sprawił niedawno sporą niespodziankę i pokonał na wyjeździe Anwil Włocławek – w dodatku w Hali Mistrzów! To może być przełamanie, na które ta drużyna czeka tak naprawdę od początku sezonu. Asseco Arka w ostatnim okresie również radziła sobie bardzo dobrze – wygrała z HydroTruckiem Radom bez Krzysztofa Szubargi i Filipa Dylewicza.

James Washington, Trevon Allen, Steven Haney – to właśnie ci zawodnicy sprawiają, że Polpharma może być niebezpiecznym zespołem dla każdego rywala. Wszyscy potrafią zdobywać punkty z dystansu, efektownie wejść pod kosz, a także podać do jeszcze lepiej ustawionego kolegi. Na pewno będzie to spore wyzwanie dla Igora Wadowskiego i Przemysława Żołnierewicza, a także otrzymującego coraz więcej szans 19-letniego Mateusza Kaszowskiego.

Nie jest tajemnicą, że zespół ze Starogardu Gdańskiego chciałby zatrudnić zawodnika na pozycję silnego skrzydłowego. Mimo tego ma dobrych środkowych – Peter Olisemeka oraz Joe Furstinger to zawodnicy o innym profilu, ale to samo można powiedzieć o ich bezpośrednich rywalach, czyli Mikołaju Witlińskim i Adamie Hrycaniuku. Który z tych duetów pokaże się z lepszej strony?

Transmisja spotkania Polpharma Starogard Gdański – Asseco Arka Gdynia w poniedziałek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki