Mistrzowie podejmują PGE Spójnię. Zobacz w Polsat Sport Extra

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Zastal Enea BC Zielona Góra w sobotę podejmą rewelacyjną ostatnio PGE Spójnię Stargard w zaległym spotkaniu 10. kolejki. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zielonogórzanie niedawno pewnie pokonali we własnej hali Pszczółkę Start Lublin 90:75, natomiast PGE Spójnia okazała się lepsza od Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. – 105:98, co mogło być uznane za niespodziankę. Stargardzianie z trenerem Maciejem Raczyńskim ostatnio radzą sobie jednak świetnie i zapewnili sobie nawet awans do Suzuki Pucharu Polski. Co ciekawe, wynik tego spotkania będzie miał wpływ na to, kto jeszcze awansuje do turnieju finałowego – będzie to Asseco Arka Gdynia lub Anwil Włocławek.

Iffe Lundberg kontra Ricky Tarrant – to może być kluczowy pojedynek! Obaj czują się świetnie w grze ofensywnej – potrafią nie tylko zdobywać punkty (Tarrant był nawet królem strzelców drugiej ligi tureckiej), ale również odpowiednio szukać kolegów na lepszych pozycjach rzutowych. Duńczyk to prawdziwy lider Zastalu Enei, a kibice są już pewni, że to idealny następca uwielbianego Ludviga Hakansona.

Jednym z najważniejszych graczy w układance trenera Żana Tabaka jest z pewnością Geoffrey Groselle. To ostoja w polu trzech sekund, gracz, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu – zarówno w ataku, jak i w obronie. Teraz będzie rywalizował głównie z Omari Gudulem i Baylee Steele’em, czyli środkowymi z różnymi stylami gry. Ciekawe też jak nowy zawodnik w składzie zespołu ze Stargardu – Nick Faust – zagra przeciwko doświadczonemu Krisowi Richardowi.

Transmisja spotkania Zastal Enea BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki