CCC Polkowice w kwarantannie

CCC Polkowice w najbliższą środę miało zagrać w Gdyni z VBW Arką, jednak zamiast tego drużyna została poddana kwarantannie. Mecz z mistrzem Polski oraz kolejny z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, zostaną rozegrane w nowych terminach. Najpradopodobniej obędzie się natomiast spotkanie z Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (18.12).

– Wiedzieliśmy o tym, że musimy być gotowi na takie sytuacje. Pierwsze dwie kolejki musiały być przełożone ze względu na zachorowania u rywali, a teraz przyszedł czas na nas. Niestety to najgorszy dla nas moment, ponieważ nasza forma rosła a przed nami był mecz z Arką Gdynia. Naszym zadaniem jest teraz przede wszystkim zadbanie o zawodniczki i monitorowanie ich stanu zdrowia, a także utrzymanie ich kondycji fizycznej i psychicznej w dobrej formie – mówił trener CCC Karol Kowalewski.

Nowe terminy spotkań zostaną ustalony w najbliższych dniach. CCC oprócz meczu z „Pszczółką”, ma w tym roku kalendarzowym do rozegrania jeszcze jedno spotkanie – 27.12 w Sosnowcu z CTL Zagłębie.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet