„Pszczółka” wygrywa w Gdyni

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin dzięki dobrze rozegranej pierwsze kwarcie, wygrała 85:76 z beniaminkiem z Gdyni.

GTK Gdynia – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)

GTK Gdynia: Marcinkowska 27, Niemojewska 13, Żytkowska 12, Bazan 8, Rudzka 7, Kalenik 5, Szmyrka 2, Borkowska 2
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Bertsch 20, O’Neill 17, Milazzio 16, Poboży 12, Pavel 10, Fassina 5, Sklepowicz 3, Niedźwiedzka 2

Lubelska „Pszczółka” wygrała w Gdyni z GTK, jednak nie było to wcale takie łatwe. Głównie zadecydowała o tym pierwsza kwarta, gdzie przyjezdne miały dość znaczną przewagę i wygrały tą część spotkania (23:11). W kolejnych minutach gra się bardziej wyrównała, a rwanymi akcjami i trafieniami przede wszystkim Marty Marcinkowskiej gospodynie próbowały co jakiś czas wracać do gry. Na dłuższą przerwę AZS schodził prowadząc (41:34), by w kolejnych minutach ponownie dać rywalkom możliwość odrobienia części strat. W ostatniej kwarcie po trafieniu zza linii 6,75 Julii Niemojewskiej było (67:76) i jeszcze wszystko było możliwe. Kropkę nad „i” postawiła na 2 minuty i 16 sekund przed końcową syreną Martina Fassina. Zespół z Lublina ogromną przewagę osiągnął pod tablicami, gdzie 46 piłek przy 31 rywalek.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet