SPP: Spotkanie medalistów!

Już w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski w Warszawie zobaczymy spotkanie medalistów poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi: Polskiego Cukru Toruń z Asseco Arką Gdynia! Transmisja w piątek od 20:30 w Polsat Sport Extra.

Ekipy z Torunia i Gdyni zagrały ze sobą w Energa Basket Lidze w listopadzie. Wtedy Polski Cukier pokazał się ze świetnej strony i wygrał ostatecznie 80:65. Co ciekawe, zespół trenera Sebastiana Machowskiego radził sobie bez Damiana Kuliga, Jakuba Schenka i Karola Gruszeckiego, natomiast w ekipie rywali brakowało Phila Greene’a. Teraz można spodziewać się pełnych składów.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja pod koszami – głównie dlatego, że czeka nas starcie dwóch reprezentantów Polski. Damian Kulig i Adam Hrycaniuk wywalczyli ósme miejsce na mistrzostwach świata w Chinach, a teraz kibice mogą ich oglądać w akcji na boiskach EBL. To gracze o zupełnie innej charakterystyce, więc warto będzie się przyglądać, który z nich tym razem zaprezentuje się lepiej. Dodatkowo, istotny będzie też pojedynek Alade Aminu ze skocznym Devonte Upsonem.

Chris Wright to ciągle jeden z najważniejszych zawodników drużyny z Torunia, teraz sprawdzi możliwości Krzysztofa Szubargi. Obaj potrafią grać bardzo szybko, zdobywają sporo punktów, a od ich postawy często zależą wyniki poszczególnych spotkań. Zmienników na pozycji rozgrywającego również trzeba oglądać – zarówno Jakuba Schenka, jak i Phila Greene’a stać na wielkie mecze.

Nie można zapominać również o pojedynku strzelców: Keith Hornsby – Josh Bostic. Ten drugi ma zdecydowanie więcej doświadczenia i już trochę lepiej zna realia EBL, ale zawodnik Polskiego Cukru również pokazuje ogromne możliwości w ataku. Który z nich bardziej pomoże swojej ekipie w odniesieniu zwycięstwa?

Transmisja ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski Polski Cukier Toruń – Asseco Arka Gdynia w piątek od 20:30 w Polsat Sport.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki