Czy PGE Spójnia zaskoczy mistrza? Zobacz w Polsat Sport Extra

PGE Spójnia Stargard jedzie do Włocławka na mecz z Anwilem! Czy zaskoczy mistrzów Energa Basket Ligi? Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Anwil w ostatniej kolejce pewnie pokonał Legię Warszawa 105:79, ale trzeba podkreślić, że momentami ekipa trenera Tane Spaseva radziła sobie bardzo dobrze. PGE Spójnia jest w niezłej formie, o czym świadczą niedawne zwycięstwa – zarówno z Asseco Arką Gdynia, jak i Polpharmą Starogard Gdański. W poprzednim sezonie stargardzianie sensacyjnie wygrali we Włocławku 81:80, ale wiadomo, że była to zupełnie inna drużyna.

Ricky Ledo kontra Raymond Cowels – to starcie na które warto czekać! Obaj są świetnymi strzelcami i można spodziewać się po nich wielu trójek. Zawodnik Anwilu ma doświadczenia z NBA i czołowych europejskich zespołów, natomiast Cowels grał nawet w meczu gwiazd ligi francuskiej – to wszystko sprawia, że powinien to być pojedynek wysokiej jakości!

Ekipa trenera Jacka Winnickiego może mieć problemy pod koszami. Shawn Jones to niezwykle silny i atletyczny zawodnik, którego naprawdę trudno powstrzymać w Energa Basket Lidze. Za jego zatrzymanie może być odpowiedzialny Peter Olisemeka, ale… PGE Spójnia może też postawić na niższy skład i ponownie próbować ustawienia bez typowego środkowego. Czy to zaskoczy rywali?

Ciekawe również jak tym razem we Włocławku poradzą sobie byli zawodnicy tego klubu – Kacper Młynarski i Mateusz Kostrzewski. Warto będzie się przyglądać rywalizacji rozgrywających. Adris De Leon to zawodnik nieprzewidywalny, z ogromnymi umiejętnościami indywidualnymi, a teraz zmierzy się z Chrisem Dowem oraz Tonym Wrotenem.

Transmisja meczu Anwil Włocławek – PGE Spójnia Stargard w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki