17. kolejka od piątku do wtorku

Przedłużony weekend z Energa Basket Ligą! Tym razem na kolejne spotkania zapraszamy od piątku do wtorku! Aż cztery mecze pokaże Polsat Sport: Anwil – Legia, Trefl – Asseco Arka, Start- HydroTruck oraz Stelmet Enea – BM Slam Stal. Na pozostałe starcia zapraszamy do serwisu Emocje.TV

 

WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: piątek, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Wrocławia pokonał w ostatniej kolejce HydroTruck, a to oznacza, że jest coraz bliżej czołowej ósemki. MKS ciągle nie potrafi się przełamać, ostatnio musiał uznać wyższość GTK. Warto będzie obserwować rywalizację rozgrywających – Dominic Artis sprawdzi możliwości Kamila Łączyńskiego. Ciekawe również jak pod koszami Michael Humphrey poradzi sobie z niezwykle doświadczonym i silnym Michaelem Fraserem. Ważne może okazać się starcie Mathieu Wojciechowskiego z Filipem Putem.

 

Anwil Włocławek – Legia Warszawa

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

King Szczecin – GTK Gliwice

Termin: niedziela, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Szczecinianie niedawno pokonali Trefl Sopot, chociaż nie był to łatwy mecz dla tego zespołu. GTK z kolei było lepsze na wyjeździe od MKS Dąbrowa Górnicza. Paweł Kikowski kontra Brandon Tabb – pojedynek świetnych strzelców może okazać się kluczowy dla wyniku tego spotkania. Na pewno istotna może być rywalizacja pod koszami pomiędzy Benem McCauleyem a Joe Furstingerem. Czy Dustin Ware okaże się lepszy od Duke’a Mondy’ego na pozycji rozgrywającego?

 

Trefl Sopot – Asseco Arka Gdynia

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

PGE Spójnia Stargard – Polpharma Starogard Gd.

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Stargardzianie w minionej kolejne sensacyjnie pokonali na wyjeździe Asseco Arkę, a teraz grają z Polpharmą, która ma swoje problemy. Najlepszym graczem zespołu trenera Marka Łukomskiego jest Martynas Paliukenas, łączący świetną defensywę z dobrym atakiem. Bardzo niebezpieczny jest też zawsze Jonathan Williams, a do składu wrócił przecież Michael Hicks. PGE Spójnia ma jednak szerszy skład – z Adrisem De Leonem, Mateuszem Kostrzewskim oraz Raymondem Cowelsem na czele.

 

Start Lublin – HydroTruck Radom

Termin: poniedziałek, godz. 20:00

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Termin: wtorek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

 

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki