Asseco Arka kontra WKS Śląsk w Polsat Sport Extra

Gdynianie nie wygrali jeszcze w tym sezonie Energa Basket Ligi, a teraz czeka ich trudne spotkanie z silną drużyną z Wrocławia. Początek spotkania Asseco Arka – WKS Śląsk w niedzielę o 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.

Zespół od tego sezonu prowadzony przez trenera Milosa Mitrovicia jeszcze nie odniósł zwycięstwa – przegrał dotychczas z Legią i Enea Abramczyk Astorią, a mecz z Twardymi Piernikami został przełożony. WKS Śląsk z kolei dość długo czekał na pierwszą wygraną, ale ostatecznie udało się to ostatnio w spotkaniu z ekipą z Bydgoszczy.

Asseco Arka dotychczas grała z jednym obcokrajowcem składzie – Novakiem Musiciem. Już teraz ogłosiła jednak podpisanie kontraktu z Davidem Czerapowiczem (to brat znanego z gry w Krośnie Chrisa), a dodatkowo z Nikolą Miskoviciem oraz Lamonte Turnerem. Zmiany były najbardziej potrzebne na obwodzie, ponieważ Adrian Bogucki, Filip Dylewicz i Adam Hrycaniuk zapewniają dobrą jakość gry pod koszami.

Dominik Wilczek oraz Wojciech Tomaszewski będą mieli okazję do zmierzenia się z takimi zawodnikami jak Justin Bibbs, Kodi Justice czy Jakub Karolak. Ciekawe też jak wspomniany wcześniej Musić, a także Mateusz Kaszowski i Lamonte Turner poradzą sobie z parą rozgrywających: Strahinja Jovanović – Łukasz Kolenda.

Początek spotkania Asseco Arka – WKS Śląsk w niedzielę o 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki