Andrzej Mazurczak w Enea Zastalu

Reprezentant Polski, Andrzej Mazurczak (27 lat, 188 cm), w nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi będzie zawodnikiem Enea Zastalu BC Zielona Góra.

Mazurczak w poprzednim sezonie występował w MKS Dąbrowa Górnicza. W 28 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 10,9 punktu, 4,3 zbiórki, 5,4 asysty i 1,5 przechwytu.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych rozgrywający w NCAA grał w zespole uczelni Wisconsin-Parkside. Później występował w Grecji (Enosi Kalathosfairisis Kavalas), Niemczech (BV Chemnitz 99), Hiszpanii (Caceres Patrimonio de la Humanidad) oraz Holandii (Aris Leeuwarden). Zagrał dotychczas w ośmiu spotkaniach reprezentacji Polski.

Decyzja o podpisaniu Andy’ego poprzedzona była długą analizą. Był na liście polskich zawodników, których chcieliśmy podpisać od samego początku. Udowodnił, że posiada umiejętności, które pozwalają mu grać na odpowiednim poziomie w Energa Basket Lidze i reprezentacji Polski. To dobry kontrakt dla obu stron – my dostajemy dobrego zawodnika, a Andy dostaje szansę spróbowania swoich sił w lidze VTB – mówi trener Oliver Vidin na oficjalnej stronie zespołu.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki