Ważny mecz w Dąbrowie Górniczej. MKS gra z Polpharmą

MKS Dąbrowa Górnicza w piątek podejmie Polpharmę Starogard Gdański – dla obu ekip to ważny mecz ze względu na układ tabeli Energa Basket Ligi. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zarówno MKS, jak i Polpharma potrzebują kolejnych zwycięstw w Energa Basket Lidze. Dąbrowianie ciągle liczą się w walce o play-off, natomiast zespół prowadzony przez trenera Roberta Skibniewskiego chce uniknąć zajęcia ostatniego miejsca w tabeli i ewentualnego spadku. W pierwszym meczu między tymi ekipami lepsza była ekipa trenera Alessandro Magro – 99:91.

Na co teraz zwrócić uwagę? Na pewno w zespole ze Starogardu Gdańskiego najważniejsi są strzelcy – Trevon Allen oraz Steven Haney potrafią zdobywać punkty na wiele sposobów i od ich skuteczności może zależeć wynik tego spotkania. Ciekawe jak poradzą sobie z nimi chociażby Lee Moore czy Elijah Wilson.

Warto będzie się też przyglądać rywalizacji podkoszowych. Ostatnio w Polpharmie nie mógł grać Peter Olisemeka, a to oznacza jeszcze większą rolę dla Joe Furstingera. W MKS z kolei sporo w polu trzech sekund zależy od Malcolma Rhetta oraz Milivoje Mijovicia. Również starcie Sebastiana Kowalczyka z Andrzejem Mazurczakiem powinno mieć wpływ na rywalizację w meczu.

Transmisja spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – Polpharma Starogard Gdański w piątek od godz. 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki