CCC Polkowice wysoko wygrywa w Gdańsku

CCC Polkowice poknało na wyjeździe DGT AZS Politechnikę Gdańską 89:57, notując tym samym szósta wygraną z rzędu w obecnym sezonie.

19 punktów Aaryn Ellenberg-Wiley oraz double-double wysokich Dragany Stanković (12 punktów, 10 zbiórek) oraz Weroniki Telengi (13 punktów, 11 zbiórek), w głównej mierzy przyczyniło się do wysokiego zwycięstwa CCC nad gospodyniami z Gdańska.
Drużyna Politechniki po pierwszych 10 minutach przegrywała (20:25), jednak już w drugiej kwarcie coraz bardziej widoczna była różnica poziomów jaka dzieli oba zespoły. „Pomarańczowe” po 20 minutach prowadziły 41:27, by po zmianie stron i kolejnych trafieniach m.in. Ellenberg-Wiley oraz Gajdy prowadzić już 58:34 w 25 minucie meczu.

W ostatniej kwarcie gra się wyrównała, jednak kto zgarnie dwa „oczka” w tym spotkaniu było wiadome już wcześniej.

Drużyna trenera Karola Kowalewskiego aż 26 punktów zdobyła po stratach rywalek, przy zaledwie 7 – punktowym dorobku rywalek. Głównym problemem zespołu z Gdańska w dniu dzisiejszym była także skuteczność, która wynosiła zaledwie 33% za 2 oraz 23% za 3.

DGT AZS Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)

DGT AZS Politechnika Gdańska: Davis 14, Bujniak 13, Ossowska 11, Hamblin 6, Strzelczyk 5, Pyka 4, Stawicka 1, Rymarenko 1
CCC Polkowice: Ellenberg-Wiley 19, Hampton 16, Gajda 13, Telenga 13 (11zb), Stanković 12 (10zb), Drop 7, Tomaszewicz 3, Siemienas 2, Grabska 2, Gertchen 2

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet