PGE Spójnia kontra Polpharma. Zobacz w Polsat Sport News

To będzie ostatnie spotkanie Energa Basket Ligi przed przerwą na reprezentację. PGE Spójnia Stargard podejmie Polpharmę Starogard Gdański. Transmisja w Polsat Sport News w niedzielę od 17:30.

Stargardzianie z trenerem Maciejem Raczyńskim radzą sobie bardzo dobrze – wygrali trzy z czterech meczów, chociaż ostatnio musieli uznać wyższość Polskiego Cukru Toruń. Sytuacja zespołu w tabeli wygląda jednak znacznie lepiej niż na początku sezonu. Polpharma z kolei ma bardzo pracowity tydzień – jeszcze w czwartek odrabiała zaległości i grała z MKS Dąbrowa Górnicza.

Kluczowym zawodnikiem zespołu trenera Roberta Skibniewskiego z pewnością jest James Washington. Doświadczony rozgrywający co prawda nie jest najlepszym strzelcem zespołu, ale to gracz, który potrafi ustawić grę i trafić ważną trójkę. Jego rywalem będzie teraz Tomasz Śnieg, który w przeszłości reprezentował klub ze Starogardu Gdańskiego i znany jest z dobrej defensywy. Czy zatrzyma Amerykanina?

Ciekawe również będą starcia strzelców. W ekipie ze Stargardu najważniejsi są Ricky Tarrant oraz Raymond Cowels – pierwszy woli wchodzić pod kosz, drugi natomiast specjalizuje się w rzutach z dystansu. Teraz będą rywalizować z Trevonem Allenem oraz Stevenem Haneyem. To będzie również ważny mecz dla Petera Olisemeki, który poprzedni sezon spędził przecież w PGE Spójni.

Transmisja spotkania PGE Spójnia Stargard – Polpharma Starogard Gdański w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport News.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki