Ciekawie w Zielonej Górze! Zastal Enea podejmie Arged BMSlam Stal

To może być hit kolejki w Energa Basket Lidze! Będący w wyśmienitej formie Zastal Enea BC Zielona Góra podejmie ambitną Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zespół trenera Żana Tabaka ostatnio gra co kilka dni, ale również wygrywa! Jeszcze w środę pokonał Enea Astorię Bydgoszcz, a wcześniej był lepszy m.in. od silnego Uniksu Kazań w Lidze VTB. Arged BMSlam Stal, bez Jamesa Florence’a i Carla Lindboma, nie poradził sobie ostatnio na inaugurację nowej hali z Enea Astorią Bydgoszcz. Obu tych zawodników prawdopodobnie zagranie również tym razem.

Najciekawsze starcie? To pomiędzy rozgrywającymi – Gabrielem Lundbergiem i Taureanem Greenem. Obaj w przeszłości grali w hiszpańskiej ekstraklasie, chociaż doświadczenie Amerykanina jest zdecydowanie większe – występował przecież nawet w NBA. Duńczyk pokazuje ostatnio znakomitą formę, a dodatkowo ma świetne wsparcie od Łukasza Koszarka. Rola Greene’a jest teraz większa, więc można spodziewać się, że spędzi na parkiecie ponad 30 minut.

Geoffrey Groselle oraz Josip Sobin to środkowi, którzy mają świetną technikę rzutową i potrafią pokazać wiele skutecznych manewrów podkoszowych – ich pojedynek będzie na pewno efektowny! Jakub Garbacz robi w obecnych rozgrywkach ogromne postępy, często jest nawet liderem ekipy trenera Łukasza Majewskiego. Jak teraz poradzi sobie przeciwko Marcelowi Ponitce, który słynie z twardej defensywy?

Transmisja spotkania Zastal Enea BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki