King zagra we Wrocławiu. Transmisja w Polsat Sport News

King Szczecin w 12. kolejce Energa Basket Ligi zagra we Wrocławiu. Czy WKS Śląsk po raz kolejny pokaże swój spory potencjał? Transmisja w piątek od 17:30 w Polsat Sport News.

Szczecinianie po dwóch porażkach w EBL, przełamali się w ostatniej kolejce w Sopocie, pokonując Trefla. Tym razem grali już bez Tre Busseya, co oznacza, że ciągle szukają jeszcze jednego zawodnika do rotacji. WKS Śląska z kolei wygrał na wyjeździe z GTK Gliwice, a później rywalizował jeszcze z HydroTruckiem Radom. W składzie tej drużyny brakuje kontuzjowanego Garetta Nevelsa.

Strahinja Jovanović kontra Jakub Schenk – to z pewnością starcie, które warto obserwować! Obaj potrafią grać świetne w ofensywie, a w swoich drużynach mają ogromne zaufanie trenerów, przez co dostają sporo minut na parkiecie. Warto będzie się także przyglądać rywalizacji Thomasa Davisa z Elijahem Stewartem – który z nich tym razem trafi więcej trójek?

Na pewno ciekawie będzie także pod koszami. Duet Adam Łapeta – Michael Fakuade jest wyzwaniem dla każdego zespołu w EBL. Trener Oliver Vidin również ma do dyspozycji świetnych zawodników, którzy potrafią grać w polu trzech sekund – warto tu podkreślić rolę Aleksandra Dziewy, ale także doświadczenie Akosa Kellera. Które zestawienie okaże się bardziej przydatne?

Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław – King Szczecin w piątek od 17:30 w Polsat Sport News.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki