We wtorek i w środę odrabianie zaległości z 10 kolejki

HydroTruck Radom we wtorek podejmie WKS Śląsk Wrocław w zaległym spotkaniu 10. kolejki Energa Basket Ligi. Transmisja od 17:30 w serwisie Emocje.TV. Z kolei w środę Anwil Włocławek zagra z Enea Astorią Bydgoszcz. Mecz będzie można zobaczyć od 17:30 w Emocje.TV.

Zespół trenera Roberta Witki wrócił do gry po kwarantannie, ale ostatnio musiał uznać wyższość PGE Spójni Stargard. WKS Śląsk również niedawno miał problem z koronawirusem – mimo tego pokonał na wyjeździe GTK Gliwice. Z powodu kontuzji w najbliższym czasie w tej ekipie nie zagra jednak Garett Nevels. Nickolas Neal kontra Strahinja Jovanović – starcie ofensywnie nastawionych rozgrywających może być ozdobą tego spotkania! Na pewno warto będzie się przyglądać starciom Bretta Prahla z Akosem Kellerem. Ciekawe, czy radomianie znajdą sposób na zatrzymanie wszechstronnych Ivana Ramljaka oraz Elijaha Stewarta.

Choć może wyniki na to nie wskazują, rywale są groźni u siebie i mają dobrych zawodników, szczególnie zagranicznych. Serb Danilo Ostojić to wartościowy gracz i mój dobry kolega. My powinniśmy jednak skupić się przede wszystkim na sobie i zagrać dobrze w obronie. Jeśli będziemy robić swoje, to i rezultat będzie satysfakcjonujący – powiedział Strahinja Jovanović na oficjalnej stronie WKS Śląska.

Początek transmisji spotkania HydroTruck Radom – WKS Śląsk Wrocław we wtorek o godz. 17:30 w serwisie Emocje.TV

Anwil przegrał ostatnio musiał uznać wyższość Zastalu Enei BC Zielona Góra, natomiast bydgoszczanie pokonali na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Woźniaka szuka lepszej formy – na pewno sporo będzie tutaj zależało od McKenzie Moore’a oraz Garlona Greene’a. Spore oczekiwania są również wobec nowego zawodnika w tej ekipie – Rotnei Clarke’a. Liderem Enea Astorii nadal jest Corey Sanders – Amerykanin jest znany z rewelacyjnej gry w ofensywie. Sporo może zależeć od tego, czy w tym spotkaniu zagra ostatnio kontuzjowany Michał Chyliński. Ciekawe także, czy Łukasz Frąckiewicz i Markus Loncar poradzą sobie z Adrianem Boguckim i Ivicą Radiciem.

Początek transmisji spotkania Anwil Włocławek – Enea Astoria Bydgoszcz w środę od 17:30 w serwisie Emocje.TV

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki