Ogromne emocje w Polkowicach i wygrana CCC!

Bardzo dobre widowisko w Polkowicach stworzyły gospodynie oraz Enea AZS Poznań, która w tym sezonie spisuje się na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet dość dobrze. Zwycięstwo CCC zapewniło trafienie Aaryn Ellenberg-Wiley, na które nieskutecznie próbowały odpowiedzieć kolejno Daria Marciniak oraz Tiffany Brown.

Dobre widowisko stworzyły w Polkowicach gospodynie oraz Enea AZS Poznań, która w tym sezonie prezentuje się dość dobrze. Cała pierwsza połowa stała pod znakiem zaciętej walki, gdzie żadna ze stron nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi. Po 20 minutach gry na prowadzeniu były przyjezdne 32:31, co tylko zapowiadała jeszcze większe emocje w kolejnych odsłonach.

W nich bardzo dobrze zaprezentowała się szczególnie na początku trzeciej kwarty Jovana Popović, która rzuciła w serii 9 „oczek” co powiększyło prowadzenie do sześciu punktów w 24 minucie gry – 43:37. CCC starało się odrabiać straty, jednak kolejne akcje były nieskuteczne czego nie można powiedzieć o rywalkach. W 27 minucie Enea AZS prowadziła już 51:37, jednak „Pomarańczowe” jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty zdołało obrobić część strat.

W ostatniej kwarcie gospodynie goniły wynik na wszystkie możliwe sposoby, jednak w odpowiedzi raz po raz „kąsały” zawodniczki trenera Grzegorza Zielińskiego. Przełamanie przyszło na 2 minuty i 36 sekund przed końcową syreną, gdy trafiła Julia Drop i doprowadziła tym do remisu po 63.

Kolejne punkty były dziełem przyjezdnych, które ponownie były bliżej sprawienia dość dużej niespodzianki. Na minutę i 31 sekund przed końcową syreną trafiła Ellenberg-Wiley i było 65:66. Szansę na ponowne przełamanie wyniku miała Tiffany Brown, jednak jej próba była nieskuteczna. Zupełnie inaczej było w CCC, gdzie zza linii 6,75 trafiła Hampton dając prowadzenie 68:66. Na 37 sekund przed zakończeniem tylko jeden celny rzut wolny trafiła Popović, lecz odpowiedź drużyny z Dolnego Śląska była piorunująca – trafienie Ellenberg-Wiley dające prowadzenie 70:67. Szansę na doprowadzenie do remisu miała jeszcze Daria Marciniak oraz Tiffany Brown, lecz były to próby chybione.

Liderką CCC była w dniu dzisiejszym Aaryn Ellenberg-Wiley, która uzbierała 22 punkty oraz 4 zbiórki i 4 asysty. Po drugiej stronie 14 punktów oraz 17 zbiórek uzbierała Gmrice Davis.

CCC Polkowice – Enea AZS Poznań 70:67 (15:16, 16:16, 17:21, 22:14)

CCC Polkowice: Ellenberg-Wiley 22, Hampton 19, Stanković 11, Drop 8, Gajda 5, Glomazic 3, Telenga 2
Enea AZS Poznań: Davis 14 (17zb), Popović 13, Marciniak 12, Stefańczyk 7, Parzeńska 7, Adamowicz 6, Brown 5, Nowicka 3

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet