Enea AZS Poznań wygrywa z GTK Gdynia

W pierwszym meczu 3. Kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, Enea AZS Poznań bez problemów pokonał w Gdyni GTK 79:60.

Początek spotkania był wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi. Wszystko zmieniło się już w drugich 10 minutach, gdzie to przyjezdne szybkimi i skutecznymi akcjami powoli przejmowały inicjatywę. Tym sposobem po trafieniach Popovic oraz za trzy punkty Brown na dłuższą przerwę Enea AZS schodził z 12 -punktowym prowadzeniem – 43:31.

Po zmianie stron obraz gdy nie uległ zmianie i w dalszym ciągu to zespół trenera Grzegorza Zielińskiego miał inicjatywę. Oprócz Brown coraz częściej do kosza trafiała także wspomniana Popovic (łącznie 17 punktów), co w 33 minucie dało wynik 69:54. W młodym zespole z Gdyni liderkami były Kamila Borkowska (17 punktów i 16 zbiórek) oraz Julia Niemojewska (16 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst).

Tym samym Enea AZS odniósł już drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie i po raz drugi pokazał, że może się liczyć w walce o fazę play-off. Niestety już w pierwszej kwarcie parkiet z powodu kontuzji opuścić musiała Liliana Banaszak.

GTK Gdynia – Enea AZS Poznań 60:79 (16:18, 15:25, 17:17, 12:19)

GTK Gdynia: Borkowska 17 (16zb), Niemojewska 16, Żytkowska 10, Marcinkowska 7, Szulc 5, Makurat 3, Smzyrka 2
Enea AZS Poznań: Popovic 17, Adamowicz 12, Brown 11, Marciniak 10 (11zb), Davis 9, Parzeńśka 7, Banaszak 6, Nowicka 4, Stefańczyk 3

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet