GTK kontra Pszczółka Start w Polsat Sport Extra

GTK Gliwice w niedzielę zagra z Pszczółką Start Lublin w rozgrywanym awansem spotkaniu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Transmisja od 12:30 w Polsat Sport Extra.

GTK w ósmej kolejce miało grać z Arged BMSlam Stalą, natomiast Pszczółka Start powinna podejmować WKS Śląsk, ale ze względu na zachorowania na koronawirusa w drużynach z Ostrowa Wlkp. i Wrocławia te spotkania zostały przełożone na późniejszy termin. Gliwiczanie i lublinianie nie będą jednak pauzować – w niedzielę zobaczymy spotkanie 9. kolejki rozgrywane awansem.

Zespół trenera Matthiasa Zollnera niedawno pożegnał się z Martinem Krampeljem, a to oznacza, że zmienia się rotacja podkoszowa tego zespołu. Na pewno jeszcze więcej będzie zależało przede wszystkim od Malcolma Rhetta, swoje szanse dostanie też Szymon Szymański, a być może większą rolę otrzyma doświadczony Łukasz Diduszko. W Lublinie ciągle czekają na powrót do gry Adama Kempa, ale teraz najwięcej będzie zależało od Romana Szymańskiego oraz Josha Sharmy.

Josh Perkins kontra Kamil Łączyński – warto przyglądać się tej rywalizacji! Obaj rozgrywający słyną przede wszystkim ze swoich podań, ale jednocześnie potrafią zdobywać punkty w ważnych momentach. Ciekawie zapowiada się także starcie strzelców – Terry Henderson będzie się starał udowodnić wyższość nad Sherronem Dorsey-Walkerem.

Początek transmisji spotkania GTK Gliwice – Pszczółka Start Lublin w niedzielę od 12:30 w Polsat Sport Extra.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki