Starzy znajomi w Starogardzie. Polpharma – King w Polsat Sport News

Jakub Schenk i Thomas Davis wracają do Starogardu Gdańskiego jako zawodnicy klubu ze Szczecina! Transmisja meczu Polpharma – King w piątek od 20:20 w Polsat Sport News.

Zespół prowadzony przez trenera Marka Łukomskiego rozegrał ostatnio bardzo dobry mecz w Gliwicach – przez ponad 30 minut był niezwykle wymagającym rywalem dla GTK, ale ostatecznie to rywale cieszyli się ze zwycięstwa 91:77. King z kolei z pewnością nie może być zadowolony z ostatniego meczu – w Gdyni całkowicie dominowała Asseco Arka, która wygrała 95:74.

Ekipa ze Szczecina ma swoje problemy – kontuzjowany jest Paweł Kikowski, a ostatnio z powodu urazu nie zagrał także świetnie zbierający Mateusz Bartosz. To jednocześnie szansa na innych graczy. Polpharma z kolei jakiś czas temu zrezygnowała z Sama Millera, a w dodatku na kontuzję narzeka Sebastian Kowalczyk. Do składu wrócił jednak Jacek Jarecki, który powinien pomóc na pozycji skrzydłowego.

Dla starogardzian kluczowe może być zatrzymanie podkoszowych – zarówno Adama Łapety, jak i Michaela Fakuade, który niedawno dołączył do zespołu, ale od razu pokazał sporą wartość. Ciekawe jak z nimi poradzi sobie Peter Olisemeka? Ważne będą też starcia Jamesa Washingtona z Jakubem Schenkiem – Polak w przeszłości dostał sporą szansę właśnie w Polpharmie i w tym klubie się rozwinął. To samo można powiedzieć o Thomasie Davisie – czy okaże się lepszy od Stevena Haneya?

Transmisja spotkania Polpharma Starogard Gdański – King Szczecin w piątek od 20:20 w Polsat Sport News.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki