Podkręcamy tempo! 6. kolejka w środku tygodnia

W Energa Basket Lidze podkręcamy tempo! Najbliższa kolejka zostanie rozegrana od wtorku do czwartku, a Polsat Sport News pokaże trzy mecze: Legia – PGE Spójnia, King – Anwil oraz Polski Cukier – Enea Astoria. Na pozostałe spotkania zapraszamy do serwisu Emocje.TV

 

Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice

Termin: wtorek, godz. 17:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gdynianie ostatnio przegrali po dogrywce z WKS Śląskiem, natomiast GTK pauzowało i miało więcej czasu na przygotowania. Krzysztof Szubarga zmierzy się z Joshem Perkinsem na pozycji rozgrywającego i to może być kluczowe starcie dla wyniku tego spotkania. Sporo pracy Asseco Arkę czeka pod koszami, bo zarówno Malcolm Rhett, jak i Martin Krampelj grają świetnie. Czy Mikołaj Witliński i Adam Hrycaniuk będą w stanie ich powstrzymać?

 

Legia Warszawa – PGE Spójnia Stargard

Termin: wtorek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: Legia zanotowała bardzo dobry początek sezonu, czego nie można powiedzieć o zespole ze Stargardu, który z pewnością chciałby mieć lepsze wyniki. Michał Sokołowski z meczu na mecz jest coraz bardziej skuteczny i ma ogromny wpływ na grę drużyny z Warszawy. Czy Mateusz Kostrzewski będzie odpowiedzialny za jego zatrzymanie? Ważne może okazać się również to, jak Justin Bibbins poradzi sobie z Rickym Tarrantem i czy Jakub Karolak rzuci więcej trójek od Raymonda Cowelsa.

 

Trefl Sopot – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Termin: wtorek, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Sopocianie niedawno pokazali ofensywną moc w starciu z Polpharmą Starogard Gdański, a teraz zmierzą się z zespołem z Ostrowa, który pokonał Pszczółkę Start Lublin. Kolejne wyzwanie przed Łukaszem Kolendą – teraz będzie miał okazję sprawdzić się w starciu z doświadczonymi Jamesem Florencem i Taureanem Greenem. Ciekawe również jak Dominik Olejniczak pod koszami powalczy z Josipem Sobinem i Shawnem Kingiem – zawodnikami, którzy doskonale wiedzą jak wygrywać mecze w EBL.

 

WKS Śląsk Wrocław – Polpharma Starogard Gd.

Termin: wtorek, godz. 20:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Wrocławia potrzebował dogrywki, aby pokonać ostatnio Asseco Arkę Gdynia. Polpharma z kolei nie poradziła sobie w spotkaniu z inną ekipą z Trójmiasta – Treflem Sopot. Od czego będzie najwięcej zależało w tym starciu? Z pewnością od pojedynków rozgrywających Strahinja Jovanović – James Washington oraz strzelców Garrett Nevels – Trevon Allen. Z kolei pod koszami Peter Olisemeka będzie próbował pokazać wyższość nad Akosem Kellerem.

 

King Szczecin – Anwil Włocławek

Termin: środa, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: King w tym sezonie jest w świetnej formie i ma już bilans 4-1. Anwil z kolei gra w kratkę, a ostatnio ma problemy z kontuzjami. Przemysław Zamojski ma uraz, który wyklucza go na kilka tygodni, a ciągle rehabilitację przechodzi McKenzie Moore. Sporo będzie więc zależało od Ivana Almeidy, który zaliczył rewelacyjny powrót do EBL. Za jego zatrzymanie może być odpowiedzialny Mateusz Zębski, który znany jest ze swojej dobrej obrony. Ciekawe też, jak Adam Łapeta poradzi sobie z Adrianem Boguckim.

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: środa, godz. 18:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zielonogórzanie mają za sobą dwa wyrównane mecze w Lidze VTB, ale niestety kontuzji w jednym z nich doznał Daniel Szymkiewicz. MKS jeszcze w tym sezonie nie wygrał, więc ciągle liczy na przełamanie. Sacha Killeya-Jones – to zawodnik, dla którego warto oglądać grę dąbrowian! Jak tym razem pokaże się w starciu przeciwko twardemu Geoffreyowi Groselle’owi? Warto będzie również obserwować rywalizację Lee Moore’a z Gabrielem Lundbergiem.

 

HydroTruck Radom – Pszczółka Start Lublin

Termin: środa, godz. 20:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Radomianie zagrali ostatnio świetnie przeciwko Polskiemu Cukrowi, a nie do zatrzymania był Nickolas Neal. Pszczółka Start z kolei musiała uznać wyższość Arged BMSlam Stali, ale teraz prawdopodobnie będzie już mogła liczyć na nowego zawodnika – Josha Sharmę. Tym razem HydroTruck będzie musiał znaleźć sposób na ograniczenie Kamila Łączyńskiego oraz Sherrona Dorsey-Walkera. Ciekawe też, jak Danilo Ostojić zagra przeciwko bardzo efektownemu Kacprowi Borowskiemu.

 

Polski Cukier Toruń – Enea Astoria Bydgoszcz

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: Torunianie grają już z zagranicznymi wzmocnieniami, ale to na razie nie dało pierwszego zwycięstwa. Sukces ma za sobą z kolei Enea Astoria, która niedawno poradziła sobie z MKS Dąbrowa Górnicza. Sporo pracy czeka na Łukasza Frąckiewicza, który będzie grał przeciwko reprezentantowi Polski, Damianowi Kuligowi. Sporo będzie zależało od obwodowych: Keyshawna Woodsa i Donovana Jacksona. Czy poradzą sobie z Coreyem Sandersem i Pauliusem Dambrauskasem?

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki