Stelmet Enea kontra GTK! Zobacz w Polsat Sport Extra

Stelmet Enea BC Zielona Góra i GTK Gliwice to ciągle niepokonane drużyny w Energa Basket Lidze! Która z nich odniesie kolejne zwycięstwo w piątek? Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Zielonogórzanie zdobyli w tym sezonie już Suzuki Superpuchar Polski, a następnie pokonali trzech rywali w EBL – ostatnio okazali się lepsi od Legii Warszawa. GTK z kolei dotychczas grało tylko przed własną publicznością, ale doskonale wykorzystało początek rozgrywek. Ekipa z Gliwic pokonała już dość pewnie zarówno Polski Cukier Toruń, jak i Enea Astorię Bydgoszcz.

Trener Żan Tabak ponownie skomponował na tyle wyrównany skład, że naprawdę trudno wybrać jednego zawodnika, którego można uznać za lidera zespołu. Niesamowicie w defensywie pracuje Marcel Ponitka, silny na obwodzie jest również Gabriel Lundberg, a pod koszami nie do przepchnięcia jest Geoffrey Groselle. Dodatkowo, Janis Berzins oraz Blake Reynolds powinni dostarczać sporo punktów.

GTK również nie próżnowało tego lata. Nowy szkoleniowiec – Matthias Zollner – postawił na bardzo ciekawych graczy. Za rozegranie odpowiedzialny jest Josh Perkins, a pod koszami najwięcej do powiedzenia mają Martin Krampelj (już dwa razy w piątce tygodnia) oraz Jordon Varnado. Za zdobywanie punktów ma być odpowiedzialny Terry Henderson, a dodatkowo znajdują się minuty dla młodych Polaków, takich jak Mateusz Szlachetka czy Daniel Gołębiowski.

Początek spotkania Stelmet Enea BC Zielona Góra – GTK Gliwice w piątek o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki