Sydney Wallace w Sosnowcu

Amerykanka z brytyjskim paszportem Sydney Wallace została nową zawodniczką CTL Zagłębie Sosnowiec na sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi Kobiet.

Grająca na pozycjach obwodowych zawodniczka jest absolwentką uniwersytetu Georgia Tech, gdzie miała okazję grać wspólnie z kolejną nową zawodniczką zespołu – Katariną Vucković.

Mierząca 173 cm wzrostu amerykanka to urodzony strzelec, o czym świadczyć może fakt, że jest rekordzistką Finlandii w ilości zdobytych punktów w jednym meczu koszykówki. Udało się jej zdobyć aż 54 oczka!

Jestem wszechstronnym strzelcem. Potrafię zdobywać punkty w zasadzie z każdego miejsca na boisku, z półdystansu, z dystansu i z bardzo dalekiego dystansu, a także spod samego kosza. Więc tak, jestem urodzonym strzelcem. Oprócz tego jestem bardzo dynamiczna i kreatywna na boisku, co sprawia że łatwiej zdobyć mi pozycje do rzutu, jestem także bardzo atletyczna więc obrona nie sprawia mi problemu, jednak skupiam się głównie na ataku. Potrafię przechwycić piłkę i przecinać podania o czym świadczą moje statystyki z NCAA. Dodatkowo dzięki mojej fizyczności nie mam problemu ze zbiórkami – mówi zawodniczka na oficjalnej stronie zespołu.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet