Julie McBride wraca do gry!

Była reprezentantka Polski, Julie McBride, zagra ponownie w Energa Basket Lidze Kobiet! Rozgrywającą podpisała umowę z KS Basket 25 Bydgoszcz.

McBride w przeszłości spędziła pięć sezonów w zespole z Bydgoszczy – zdobywała brąz w 2013 roku oraz srebro w 2016 i 2018 roku, a ponadto sięgnęła po Suzuki Puchar Polski w 2018 roku (była MVP turnieju). W swoich ostatnich rozgrywkach (2018/2019) zdobywała średnio 8,8 punktu, 3,4 zbiórki i 6,4 asysty na mecz. W EBLK grała również w Enerdze Toruń. Ponadto występowała w Turcji i w Chorwacji.

Od 2014 roku posiada polskie obywatelstwo. W kadrze grała m.in. podczas EuroBasketu w 2015 roku.

– Chciałbym zacząć od tego, że to samej Julie bardzo zależało na powrocie do Bydgoszczy. Ona naprawdę kocha nasze miasto, kocha naszych kibiców. Jej główną rolą będzie wdrożenie do gry na poziomie ekstraklasowym naszej nadziei na pozycji numer 1 – Wiktorii Sobiech. Bardzo liczymy na jej olbrzymie doświadczenie, wierzymy, że jako rozgrywająca wprowadzi spokój i poukłada naszą grę, choć oczywiście już w nieco mniejszym wymiarze czasowym. Jestem pewny, że będzie bardzo przydatna w osiąganiu dobrych wyników przez naszą ekipę – powiedział na oficjalnej stronie zespołu trener Piotr Kulpeksza.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet