15. kolejka: Sobotnie emocje za nami!

Sobotnie mecze Energa Basket Ligi Kobiet za nami! Zwycięstwa odniosły: Wisła Kraków, CosinusMED Widzew Łódź, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. i Arka Gdynia.

Wisła Kraków – Energa Toruń 74:52

Najlepszą zawodniczką gospodyń była Chloe Wells z 29 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. Magdalena Ziętara dodała do tego 17 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Latoya Williams zanotowała 15 punktów i 3 zbiórki dla przyjezdnych.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

Enea AZS Poznań – CosinusMED Widzew Łódź 69:78

Jazmine Davis była liderką Widzewa – zdobyła 23 punkty i 3 asysty. 17 punktów i 4 zbióki dodała Taylor Emery. Aleksandra Pawlak zanotowała dla gospodyń 21 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty.

Galeria zdjęć | Więcej o tym meczu

DGT Politechnika Gdańska – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 66:86

Kahleah Copper zdobyła 20 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty – była najlepszą zawodniczką w ekipie gorzowianek. Po 16 punktów dodały Cheridene Green oraz Jasmine Thomas. Po 10 punktów dla ekipy z Gdańska rzuciły Jenna Smith oraz Karolina Strzelczyk.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

Arka Gdynia – AZS Uniwersytet Gdański 93:83

Najlepszą zawodniczką zespołu z Gdyni była Rebecca Allen z 25 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. 20 punktów i 5 zbiórek dodała Amalia Rembiszewska. W zespole z Gdańska wyróżniała się Tierra Ruffin-Pratt z 31 punktami, 9 zbiórkami i 6 asystami.

Więcej o tym meczu

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet