Najlepsza piątka 17. tygodnia EBL

Krzysztof Szubarga, Kamil Łączyński, Przemysław Zamojski, Raymond Cowels i Ben McCauley – to najlepsza piątka 17. tygodnia Energa Basket Ligi.

Krzysztof Szubarga był jednym z najważniejszych zawodników Asseco Arki w derbach Trójmiasta. Gdynianie pokonali w Ergo Arenie Trefla Sopot 86:79, a rozgrywający zdobył 16 punktów (4/8 za trzy), 7 zbiórek, 6 asyst i przechwyt, co przełożyło się na eval na poziomie 25.

WKS Śląsk pokonał przed własną publicznością MKS Dąbrowa Górnicza 106:84, a swój najlepszy mecz w ataku w tym sezonie rozegrał Kamil Łączyński. Rozgrywający reprezentacji Polski zdobył 21 punktów (5/7 za trzy), 2 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty (eval 24).

Stelmet Enea kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Energa Basket Lidze. Tym razem zielonogórzanie okazali się lepsi od BM Slam Stali Ostrów Wlkp. – 99:90. Świetną formę pokazał Przemysław Zamojski – trafił sześć trójek, łącznie zdobywając 20 punktów, 3 zbiórki i 2 przechwyty (eval 22).

Po zmianie trenera na Jacka Winnickiego PGE Spójnia radzi sobie coraz lepiej. Ostatnio stargardzianie wygrali z Polpharmą Starogard Gdański 92:71, a stargadzianie mogli liczyć na Raymonda Cowelsa. Amerykanin zdobył aż 33 punkty (7/10 za trzy), 5 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok (eval 32).

Ben McCauley po raz kolejny pokazał, że jest jednym z czołowych zawodników na swojej pozycji w EBL. Jego King pokonał GTK Gliwice 86:80, a środkowy zdobył 25 punktów, 11 zbiórek i 3 asysty (eval 28).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki