Kolejny finaliści mistrzostw Polski U22 kobiet

Do zespołów rywalizujących w turnieju finałowy Młodzieżowego Pucharu Polski, które awans do turnieju finałowego U22 kobiet mają zapewniony z automatu, dołączyły w sobotę kolejne zespołu. W gronie najlepszych ośmiu drużyn w tej kategorii wiekowej znalazły się w sobotę AZS Uniwersytet Warszawski i Zagłębie Sosnowiec. Nie rozstrzygnięta jest sprawa awansu w grupie II, gdzie niepokonany jest MUKS Poznań.

Szybko wyjaśniła się sprawa awansu z grupy I. Atutu własnego parkietu nie potrafił wykorzystać MOSiR Bochnia, który przegrał dwa pierwsze mecze turnieju półfinałowego. W piątek lepszy okazał się AZS Uniwersytet Warszawski, dzień później drużyna z Sosnowca. Zarówno Zagłębie pokonały również MMKS Katarzynki Toruń, dzięki czemu z awansu do najlepszej ósemki w Polsce w tej kategorii wiekowej mogły się cieszyć już po dwóch dniach rywalizacji.

Tempa nie zwalnia Aleksandra Wojtala, która w pierwszym dniu zmagań rzuciła 31 punktow, dzień później 26. W meczu z MOSiR Bochnia równie skuteczna była Martyna Jasiulewicz (27 pkt i 8 zbiórek).

O wygranej Akademiczek z Warszawy przesądziła druga kwarta, którą podopieczne Małgorzaty Zaroń i Macieja Gordona wygrały 23:10. 15 punktów Wiktorii Duchnowskiej.

 

 

PEŁNY TERMINARZ TURNIEJÓW PÓŁFINAŁOWYCH

Grupa I

[mecz 107182]

[mecz 107183]

 

Grupa II

[mecz 107188]

[mecz 107189]

Źródło: Polski Związek Koszykówki