Najlepsza piątka 16. tygodnia EBL

Filip Matczak, Devoe Joseph, Joe Thomasson, Raymond Cowels oraz Adam Kemp – to najlepsza piątka 16. tygodnia Energa Basket Ligi.

Legia sprawiła największą niespodziankę w ostatniej kolejce EBL! Zespół z Warszawy pokonał przed własną publicznością Polski Cukier Toruń 92:85. Jednym z bohaterów tego spotkania bez wątpienia był Filip Matczak – zdobył 24 punkty, 11 zbiórek i 6 asyst, co przełożyło się na eval 31.

Spotkanie HydroTrucka z WKS Śląskiem w końcówce było dość wyrównane, ale sytuację na korzyść zespołu z Wrocławia wyjaśnił Devoe Joseph. Kanadyjczyk trafiał ważne rzuty – ostatecznie zakończył mecz z 23 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami (eval 27).

Joe Thomasson był najlepszym graczem Stelmetu Enei w zwycięskim spotkaniu ze Startem Lublin (100:93). Amerykanin zdobył w nim 20 punktów (5/7 za dwa), 4 zbiórki, 5 asyst, 2 przechwyty i blok, a to oznaczało eval na poziomie 25.

PGE Spójnia również doprowadziła do sporej sensacji w minionym tygodniu. Zespół trenera Jacka Winnickiego pokonał w Gdyni Asseco Arkę 97:82! To był rewelacyjny mecz dla Raymonda Cowelsa – zanotował 25 punktów (6/6 za trzy), 3 zbiórki, asystę i przechwyt (eval 24).

Drużyna z Bydgoszczy po raz kolejny pokazała, że trzeba się z nią liczyć w Energa Basket Lidze. Enea Astoria tym razem pokonała BM Slam Stal 95:78, a za bardzo dobry występ należy pochwalić Adama Kempa. Środkowy zdobył 16 punktów, 6 zbiórek i 2 bloki, co przełożyło się na eval na poziomie 20.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki