Jackson zmienia PGE Spójnię na BM Slam Stal

Darnell Jackson (34 lata, 206 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze. Teraz będzie zawodnikiem BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

Jackson to absolwent uczelni Kansas, z którą w 2008 roku sięgnął po mistrzostwo NCAA. Później został wybrany z 52 numerem w drafcie NBA przez Miami Heat. W najlepszej lidze świata zagrał przez trzy sezony łącznie w 143 meczach dla Cleveland Cavaliers, Milwaukee Bucks i Sacramento Kings.

W swojej karierze występował w zespole z Radomia, a także w D-League, Chinach, Filipinach, Wenezueli, Turcji, Ukrainie, Grecji, Francji i Niemczech.

Obecny sezon Energa Basket Ligi rozpoczął w PGE Spójni Stargard. W 10 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 6,1 punktu, 4,7 zbiórki i 1,5 asysty.

W ostatnich tygodniach byliśmy mocno aktywni na transferowym rynku. Po przeprowadzonej analizie uznaliśmy, że pozyskanie Darnella będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. To zawodnik, który ma zarówno duże umiejętności, jak i doświadczenie. Jest silny fizycznie, co sprawia, że dobrze czuje się w podkoszowej walce. Potrafi grać tyłem do kosza. Grozi rzutem z dystansu, ale i także potrafi umiejętnie odegrać. Ma więc umiejętności, które będziemy chcieli wykorzystać. Liczę, że nam pomoże, będąc ważnym ogniwem w prowadzonym przeze mnie zespole – mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Łukasz Majewski.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki