14. kolejka: Mecz z Gorzowa w Sportklub, ciekawie w innych starciach

Bardzo ciekawe spotkanie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin będzie można zobaczyć w niedzielę w Sportklub. Ważne będą również mecze Artego z Wisłą oraz CCC z Arką.

CosinusMED Widzew Łódź – AZS Uniwersytet Gdański, sobota, godz. 18:00 – transmisja w TV Toya

Zespół z Łodzi sprawił ostatnio ogromną niespodziankę i pokonał na wyjeździe Ślęzę Wrocław. Gdańszczanki nadal pozostają bez zwycięstw i wydaje się, że to już jednak z ostatnich szans na to. W AZS Uniwersytecie pojawiły się nowe zawodniczki – Anna Pachurina i Tierra Ruffin-Pratt. Czy wystarczająco pomogą zespołowi?

Energa Toruń – DGT Politechnika Gdańska, sobota, godz. 18:00

Energa chce poprawić swoją sytuację w tabeli i uciec z ostatnich miejsc, natomiast DGT Politechnika walczy o udział w play-off! Torunianki miały sporo czasu na przygotowania – ciekawe jak teraz zaprezentują się Naomi Davenport oraz Latoya Williams. W zespole z Gdańska sporo zależy od Presley Hudson i Martyny Koc.

—-

Enea AZS Poznań – 1KS Ślęza Wrocław, sobota, godz. 19:00

Zespół z Poznania przegrał ostatnio z Wisłą, a teraz pora na kolejnego wymagającego rywala. Ślęza niespodziewanie musiała uznać wyższość Widzewa, więc teraz będzie chciała rewanżu. W zespole z Wrocławia debiuty za sobą mają Talia Caldwell i Sanja Mandić. Jak poradzą sobie w kolejnym meczu?

—-

Artego Bydgoszcz – Wisła Kraków, niedziela, godz. 18:00

To z pewnością jeden z najciekawszych meczów kolejki, chociaż Artego ciągle korzysta z bardzo wąskiego składu. Wisła wygrała ostatnio z zespołem z Poznania i z pewnością chce być wyżej w tabeli. Ciekawe jak zespół z Krakowa poradzi sobie z Laurą Miskiniene. Ważne będzie starcie Chloe Wells z Jennifer O’Neill.

CCC Polkowice – Arka Gdynia, niedziela, godz. 19:00

Mistrzynie kontra liderki! To spotkanie musi być pełne emocji. Obie drużyny chcą walczyć o najwyższe cele w EBLK – jak spiszą się bezpośrednim starciu? Maria Conde kontra Bec Allen, Barbora Balintova kontra Weronika Gajda, Marie Gülich kontra Denesha Stallworth – wyjątkowych pojedynków nie zabraknie!

—-

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, niedziela, godz. 19:10 – transmisja w SPORTKLUB

To z pewnością jeden z najciekawszych meczów tej kolejki. Gorzowianki mają nową zawodniczkę – MVP ostatnich finałów – Jasmine Thomas. To może być ogromne wzmocnienie! Jak z nią poradzi sobie Alexis Peterson? Ciekawe też czy Agnieszka Szott-Hejmej powstrzyma Kahleah Copper.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet