Cztery transmisje od czwartku do niedzieli!

Sportowe stacje Polsatu od czwartku do niedzieli pokażą cztery ciekawe mecze Energa Basket Ligi: Stelmet Enea BC – Start, Asseco Arka – PGE Spójnia, Enea Astoria – BM Slam Stal oraz HydroTruck – WKS Śląsk! Na pozostałe spotkania zapraszamy do serwisu Emocje.TV.

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Start Lublin

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Więcej o tym meczu

 

Asseco Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard

Termin: piątek, godz. 17:45

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Enea Astoria Bydgoszcz – BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Polpharma Starogard Gd. – Anwil Włocławek

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Starogardzianie mają problemy kadrowe i pecha do kontuzji, a w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Asseco Arką. Anwil z kolei dość pewnie pokonał w derbach Polski Cukier. Polpharma największe problemy może mieć pod koszami, bo nie ma zawodnika, który może powstrzymać Shawna Jonesa. Ciekawe jednocześnie, jak Martynas Paliukenas zagra przeciwko niezwykle ofensywnie nastawionemu Chrisowi Dowe. Który zawodnik trafi więcej trójek – Jonathan Williams czy Ricky Ledo?

 

MKS Dąbrowa Górnicza – GTK Gliwice

Termin: niedziela, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: MKS ciągle nie prezentuje odpowiedniej formy sportowej – ostatnio wygrał dwa miesiące temu. To również efekt kontuzji i niepełnego składu. GTK z kolei ostatnio musiało uznać wyższość HydroTrucka i ma tylko jedno zwycięstwo więcej od najbliższych rywali. Najciekawsze starcie? Z pewnością to pod koszami pomiędzy Michaelem Fraserem a Joe Furstingerem. Warto będzie zwrócić uwagę również na pojedynki Bryce’a Douviera z Łukaszem Diduszką i Dominica Artisa z Mateuszem Szlachetką.

 

King Szczecin – Trefl Sopot

Termin: niedziela, godz. 16:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół ze Szczecina niedawno się przełamał i pokonał PGE Spójnię Stargard, natomiast Trefl okazał się lepszy od MKS Dąbrowa Górnicza. Dustin Ware kontra Carlos Medlock – rywalizacja ofensywnych rozgrywających może być kluczowa dla wyników meczu! Ciekawe też jak Nana Foulland poradzi sobie w walce podkoszowej z Adamem Łapetą. Warto będzie się też przyglądać pojedynkom strzelców – Cameron Ayers będzie chciał trafić więcej trójek niż Paweł Kikowski.

 

HydroTruck Radom – WKS Śląsk Wrocław

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Legia Warszawa – Polski Cukier Toruń

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Warszawy ciągle nie może pokazać równej formy. Do składu wraca jednak Mariusz Konopatzki, a do drużyny po kontuzji przywracany będzie Sebastian Kowalczyk. Polski Cukier też ma problemy z urazami, więc dyspozycja tego zespołu również może być zagadką. Na pewno jednak starcie Michała Michalaka z Karolem Gruszeckim powinno przynieść sporo sportowych emocji. Ciekawe też jak Filip Matczak poradzi sobie z Keithem Hornsbym.

 

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki