Wisła – Enea AZS: Pewna wygrana zespołu z Krakowa

W środowe popołudnie koszykarki Wisły Kraków w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zmierzyły się przed własną publicznością z Eneą AZS Poznań. Po jednostronnym spotkaniu team spod Wawelu zwyciężył 78-60 (20-12, 18-12, 26-15, 14-21).

Najskuteczniejszą zawodniczką krakowskiej Wisły była dziś Chloe Wells, która zapisała na swoim koncie 20 punktów, 7 zbiórek oraz 6 asyst. Bardzo dobry mecz rozegrała również Magdalena Ziętara – zdobywczyni 15 punktów, 11 zbiórek i 6 asyst. W barwach krakowskiej Wisły zadebiutowała dziś 17-letnia wychowanka naszego klubu Martyna Pająk.

W drużynie z Poznania najlepszą zawodniczką była amerykańska rozgrywająca Zakiya Saunders, która w trakcie 37 minut spędzonych na parkiecie zdobyła 20 punktów.

Kolejny mecz Biała Gwiazda rozegra już w najbliższą niedzielę, Wiślaczki w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Artego Bydgoszcz.

Wisła Kraków – Enea AZS Poznań 78-60 (20-12, 18-12, 26-15, 14-21)

Wisła Kraków: Chloe Wells 20 (6as.), Magdalena Ziętara 15 (11zb., 6as., 4prz.), Bożena Puter 11, Gabija Meškonytė 11, Kadri-Ann Lass 7 (8zb., 2bl.), Anna Jakubiuk 7, Katarzyna Trzeciak 4 (9zb., 5as., 2bl.), Łucja Grzenkowicz 3, Martyna Pająk 0, Aleksandra Owca 0.

Enea AZS Poznań: Zakiya Saunders 20, Marta Nowicka 17, Ginette Mfutila 15, Karolina Stefańczyk 2, Martyna Pyka 2, Aleksandra Pawlak 2, Liliana Banaszak 2, Milana Zivadinovic 0, Monika Bosilj 0, Aleksandra Parzeńska 0.

Powiedzieli po meczu:

Wojciech Eljasz-Radzikowski (trener Wisły Kraków): Po świętach 28 grudnia rozpoczęliśmy naprawdę mocny trening i to zaprocentowało. Cieszę się, że w dziś zafunkcjonowała nasza młodzież, która zagrała bardzo faje zawody. Myślę, że siedząca tu z nami Bożena Puter będzie to potwierdzać w kolejnych spotkaniach. Tak naprawdę, każdy gracz, który był dziś na parkiecie dał coś zespołowi i to jest fajne. Wyglądało to naprawdę bardzo dobrze.

Bożena Puter (zawodniczka Wisły Kraków): Od początku bardzo agresywnie zaatakowaliśmy przeciwnika. W obronie również bardzo mocno walczyłyśmy co może pokazać to, że między innymi zatrzymałyśmy przeciwnika na 29 zbiórkach. W ataku doskonale wiedziałyśmy, gdzie która zawodniczka stoi więc tylko pozostało nam prostować rzuty.

Elmedin Omanic (trener Enei AZS Poznań): Jak zawsze na każdej konferencji mówię, że jeśli jest źle to jest moja wina, a jeśli jest dobrze to jest to winą zawodniczek. Osobiście zbudowałem ten zespół i jakoś nam nie idzie. Mamy słabą energię i myślę, że taka Wisła Kraków, która jest najsłabsza od 2003 roku dzisiaj jak i w Poznaniu pokazała charakter i energię jakby grali Euroligę. Dziś nawet młode zawodniczki pokazały charakter. Żadnej niespodzianki dziś nie było, broniliśmy fatalnie, w ataku również zagraliśmy źle. Dziś tylko Marta Nowicka zagrała dobry mecz, pozostałe zawodniczki zagrały na bardzo niskim poziomie. Gratulacje dla zespołu Wisły.

Źródło: Tauron Basket Liga Kobiet