Losowanie par Suzuki Pucharu Polski już w piątek

Turniej finałowy Suzuki Puchar Polski po raz kolejny zostanie rozegrany w Warszawie! Od 13 do 16 lutego 2020 roku w Arenie Ursynów zespoły Energa Basket Ligi będą walczyły o prestiżowe trofeum. Już w piątek o godz. 13:00 losowanie par ćwierćfinałowych oraz układu półfinałów. Transmisja na YouTube oraz Facebooku EBL.

W turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski zagrają gospodarze: Legia Warszawa oraz siedem najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 6 stycznia 2020 r. (biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych): Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, Start Lublin, Anwil Włocławek, Asseco Arka Gdynia, Trefl Sopot oraz HydroTruck Radom.

Legia oraz trzy czołowe drużyny: Stelmet Enea BC, Polski Cukier i Start zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów. Zespół z Warszawy zostanie automatycznie przyporządkowany do pierwszego ćwierćfinału rozgrywanego w czwartek 13 lutego.

Turniej finałowy odbędzie się po raz czwarty w Arenie Ursynów w Warszawie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Ponadto w sobotę zobaczymy Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz LOTTO Konkurs Wsadów.

W poprzednim sezonie po trofeum sięgnęła drużyna BM Slam Stali Ostrów Wlkp., która w finale pokonała po bardzo interesującym spotkaniu Asseco Arkę Gdynia 77:74. MVP całego turnieju został wybrany Mateusz Kostrzewski. W Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty triumfował Michał Chyliński, a w LOTTO Konkursie Wsadów najlepszy był Mo Soluade.

Transmisja losowania par Suzuki Pucharu Polski w piątek od godz. 13:00 na oficjalnym kanale na YouTube oraz na stronie na Facebooku Energa Basket Ligi.

 

 

Źródło: Polska Liga Koszykówki